Logo Polskiego Radia
polskieradio.pl
Beata Krowicka 16.07.2014

200-lecie Uniwersytetu Warszawskiego. Polskie Radio świętuje razem z UW

Rozgłośnie oraz portal PolskieRadio.pl prezentować będą dorobek i osiągnięcia pokoleń uczonych, studentów i absolwentów UW, a także jego plany na przyszłość
Rektor prof. dr hab. Marcin Pałys oraz prezes Zarządu Polskiego Radia Andrzej Siezieniewski podpisują porozumienie o współpracy pomiędzy Polskim Radiem a Uniwersytetem Warszawskim w związku z obchodami 200-lecia uczelniRektor prof. dr hab. Marcin Pałys oraz prezes Zarządu Polskiego Radia Andrzej Siezieniewski podpisują porozumienie o współpracy pomiędzy Polskim Radiem a Uniwersytetem Warszawskim w związku z obchodami 200-lecia uczelni Jacek Konecki/PR
Galeria Posłuchaj
  • Polskie Radio będzie świętować rocznicę powstania UW - relacja Kamila Szwarbuły (IAR)
Czytaj także

W środę o godz. 12.00 w Sali Złotej Pałacu Kazimierzowskiego Uniwersytetu Warszawskiego uroczyście podpisano porozumienie o współpracy pomiędzy Polskim Radiem a Uniwersytetem Warszawskim w związku z obchodami 200-lecia uczelni. Polskie Radio, jako jedyny reprezentant rozgłośni radiowych, objął patronat medialny nad tym wydarzeniem.

Umowę podpisali rektor prof. dr hab. Marcin Pałys oraz prezes Zarządu Polskiego Radia Andrzej Siezieniewski.

Na jej mocy Radiowa Jedynka, Dwójka, Trójka, Czwórka, Polskie Radio dla Zagranicy, cyfrowe Polskie Radio 24 oraz portal PolskieRadio.pl prezentować będą dorobek i osiągnięcia pokoleń uczonych, studentów i absolwentów UW, a także jego plany na przyszłość. Pozwoli to uczynić jubileusz największej i jednej z najlepszych polskich uczelni świętem nie tylko dla społeczności Uniwersytetu, ale też ważnym wydarzeniem w życiu miasta i całego kraju.

Kulminacyjny moment obchodów przypadnie 19 listopada 2016 roku. Tego dnia minie dokładnie 200 lat od edyktu Aleksandra I, który powołał Uniwersytet Warszawski. Jubileusz będzie jednak obchodzony przez cały rok akademicki 2015/2016. Ten czas to okazja do dyskusji na temat przyszłości polskiej nauki, a także jej roli w rozwoju Polski. Współpraca z Polskim Radiem umożliwi uczelni wyjście z tą debatą poza środowisko akademickie i nadanie jej rangi dyskusji ogólnopolskiej.

Porozumienie między Polskim Radiem a uczelnią obowiązywać będzie do 31 grudnia 2016 roku.

Polskie Radio, bk