Logo Polskiego Radia
polskieradio.pl
Marek Skalski 02.08.2018

Ruszył nowy serwis Polskiego Radia - niepodlegla.polskieradio.pl

Polskie Radio uruchomiło nową stronę internetową poświęconą odzyskaniu przez Polskę Niepodległości. Serwis ten będzie skupiać unikatową, różnorodną i nowatorską aktywność radiową stworzoną wspólnie przez dziennikarzy wszystkich programów Polskiego Radia, Portal PolskieRadio.pl oraz Archiwum Polskiego Radia.
Wideo
  • Spot promocyjny serwisu niepodlegla.polskieradio.pl
  • Nowy serwis "Niepodległa". Relacja filmowa portalu PolskieRadio.pl
Galeria Posłuchaj
  • Prezes Polskiego Radia Jacek Sobala i wiceminister kultury Paweł Lewandowski o portalu niepodlegla.polskieradio.pl (PR24)
  • W tę tematykę włączyły się wszystkie programy Polskiego Radia, a także Portal polskieradio.pl i radiowe Archiwum. Relacja Witolda Banacha (IAR)

Największy publiczny nadawca już od początku roku prezentuje serie nowych audycji, które nawiązują do obchodów setnej rocznicy listopadowych wydarzeń. Proponuje słuchaczom także spotkania z dziennikarzami i zaproszonymi gośćmi podczas cyklicznych, plenerowych wydarzeń w miejscach-symbolach polskiej Niepodległości.

Zapraszamy do serwisu, który można znaleźć po tym adresem.

Prezes Polskiego Radia Jacek Sobala docenił twórców serwisu w swojej wypowiedzi podczas konferencji. - To jest ważny czas dla Polskiego Radia, ponieważ prezentujemy państwu nasze najmłodsze dziecko. Myślę tutaj o tym portalu. Ten portal to jest coś, czym wszyscy w radiu możemy się chwalić. Ja nie widziałem, jak na razie niczego, co byłoby lepsze od tej propozycji, jaką Polskie Radio przygotowało w związku z rocznicą odzyskania niepodległości - mówił.

 - Myślę, że gdyby ten portal umiał śpiewać, to głosem Urszuli Sipińskiej śpiewałby "cudownych rodziców mam", tymi rodzicami są pani Małgorzata Zalewska i pan Michał Chodurski - dodał prezes Polskiego Radia.

Na konferencji inaugurującej portal głos zabrał także wiceminister kultury Paweł Lewandowski. - Portal bardzo dobrze wpisuje się w nasze obchody. Mamy wyraźne logo "Niepodległej", jak się wejdzie na stronę główną, czyli naszego programu rządowego, który ma wspierać wszystkich Polaków, którzy chcą obchodzić razem z nami 100-lecie niepodległości - mówił wiceminister.

- Bardzo się cieszę, że najstarsze medium elektroniczne na świecie, czyli radio i najstarsze medium elektroniczne w Polsce, czyli Polskie Radio, w XXI wieku korzysta z nowych technologii, digitalizuje te stare nagrania i pozwala przybliżyć głosy ojców polskiej niepodległości - dodał.

Platformą skupiającą tę obszerną, różnorodną i nowatorską aktywność radiową stała się strona: www.niepodlegla.polskieradio.pl. – Serwis zawiera obrazy historii, ludzi, wydarzeń, zjawisk i refleksji o stuleciu naszej niepodległości. To teksty, wspomnienia, reportaże, relacje świadków, galerie filmów i fotografii. To nieznane dokumenty, unikatowe zapisy dźwiękowe, archiwalia radiowe, dawne zdjęcia i współczesne nagrania wideo – mówi Małgorzata Zalewska, szefowa Zespołu ds. Obchodów 100-lecia Niepodległości w Polskim Radiu.

Nowy portal Polskiego Radia to jedyna tak bogata i wielowymiarowa strona internetowa, która powstała dzięki temu, co Polskie Radio od lat tworzy i utrwala w pamięci słuchaczy, a także zachowuje dla przyszłych pokoleń.

Serwis niepodlegla.polskieradio.pl to atrakcyjna nowość dla każdego z nas. Więcej informacji na stronie portalu oraz w prezentacji.