Marcin Nowak 24.09.2010

Korona liderem po zwycięstwie nad Śląskiem

Korona Kielce wygrała ze Śląskiem Wrocław 2:1 mecz siódmej kolejki piłkarskiej Ekstraklasy.
Andrzej NiedzielanAndrzej Niedzielanfot. PAP

Bramki dla Korony padły po samobójczym trafieniu Krzysztofa Wołczka w 57. oraz golu Jacka Markiewicza w 84. minucie spotkania, a dla Śląsku - po golu Łukasza Gikiewicza w 90. minucie.

Dzięki zwycięstwu zespół z Kielc co najmniej do jutra będzie liderem Ekstraklasy. Śląsk, prowadzony dziś przez tymczasowego trenera Pawła Barylskiego, pozostaje na przedostatniej pozycji w ligowej tabeli.

Korona rozstrzygnęła losy meczu w drugiej połowie, choć po pierwszej mogła przegrywać. Najlepszą okazję przed przerwą zmarnował w 30. minucie Vuk Sotirović, trafiając w bramkarza z kilku metrów.

Kielczanie także mieli swoje szanse, a najbliżej strzelenia gola był Edi Andradina. W drugiej połowie początkowo aktywniejsi byli goście, ale to gospodarze wyszli na prowadzenie. Edi Andradina dośrodkowywał w pole karne, a Krzysztof Wołczek tak niefortunnie uderzył piłkę głową, że ta wpadła do bramki Śląska.

Znakomitą okazję do podwyższenia miał Andrzej Niedzielan, ale w 78. minucie trafił tylko w słupek. Najlepszy strzelec Ekstraklasy po raz pierwszy w tym sezonie nie zdobył gola w ligowym meczu, choć okazje miał także w 84. minucie. Niedzielan jednak spudłował, ale drogę do bramki znalazł jego klubowy kolega Jacek Markiewicz.

Śląskowi udało się podnieść i strzelić honorową bramkę, mimo że w 87. minucie Wołczek otrzymał drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę. Gola na otarcie łez zdobył Łukasz Gikiewicz tuż przed ostatnim gwizdkiem sędziego.

Korona Kielce w siedmiu meczach zgromadziła 14 punktów i co najmniej do końca jutrzejszego meczu Górnika Zabrze prowadzi w tabeli. Z kolei Śląsk nadal ma na koncie tylko cztery punkty i w tabeli wyprzedza jedynie Cracovię.

Ze zwycięstwa cieszył się trener gospodarzy Marcin Sasal:

Korona liderem po zwycięstwie nad Śląskiem1

W odmiennym nastroju był Sebastian Mila. Kapitan Śląska Wrocław uważa, że remis byłby sprawiedliwszym rezultatem:

Korona liderem po zwycięstwie nad Śląskiem2

Korona Kielce - Śląsk Wrocław 2:1 (0:0)

Bramki: 1:0 Paweł Sobolewski (57-głową), 2:0 Jacek Markiewicz (84), 2:1 Łukasz Gikiewicz (90).

Żółta kartka - Korona Kielce: Aleksandar Vuković, Zbigniew Małkowski. Śląsk Wrocław: Jarosław Fojut, Piotr Celeban, Krzysztof Wołczek. Czerwona kartka za drugą żółtą - Śląsk Wrocław: Krzysztof Wołczek (87).

Sędzia: Robert Małek (Zabrze). Widzów 11 075.

Korona Kielce: Zbigniew Małkowski - Jacek Markiewicz, Hernani, Pavol Stano, Paweł Golański (69. Tomasz Nowak) - Paweł Sobolewski, Aleksandar Vuković, Vlastimir Jovanović (88. Piotr Malarczyk), Maciej Korzym (46. Paweł Kaczmarek) - Andrzej Niedzielan, Andradina.

Śląsk Wrocław: Marian Kelemen - Piotr Celeban, Jarosław Fojut, Amir Spahić, Krzysztof Wołczek - Waldemar Sobota, Przemysław Kaźmierczak, Sebastian Mila (81. Piotr Ćwielong), Łukasz Madej (75. Marek Gancarczyk) - Vuk Sotirović, Cristian Omar Diaz (85. Łukasz Gikiewicz).