Paweł Gawlik 16.10.2010

Korona nie dała szans GKS Bełchatów

Korona Kielce wygrała z GKS Bełchatów 3:1 w meczu 9. kolejki piłkarskiej ekstraklasy. Drużyna z Bełchatowa od 51. minuty grała w dziesiątkę.
Piłkarze Korony KielcePiłkarze Korony Kielcefot. East News
  • Przedziwny mecz w Kielcach

Pierwsza bramka w meczu tak naprawdę była dziełem lidera klasyfikacji strzelców Andrzeja Niedzielana, który po dośrodkowaniu od Ediego strzelił głową z kilku metrów, ale piłka odbiła się od Tanevskiego i to temu piłkarzowi przypisano gola samobójczego.

Decydujący wpływ na przebieg meczu miała czerwona kartka przy stanie 1:1 dla Mate Lacicia w 53. minucie. Chwilę później Maciej Tataj wyprowadził swój zespół na prowadzenie. W 76. minucie gości dobił pewnym strzałem z karnego Edi Andradina.

Zmarzniętych kibiców rozgrzał sędzia Sebastian Jarzębak, który pomylił się i odgwizdał koniec spotkania... w 80. minucie. Szybko jednak naprawił swój błąd i gra była kontynuowana.

Dzięki zwycięstwu Korona umocniła się na drugim miejscu w tabeli ekstraklasy i powiększyła swoją przewagę nad trzecim w tabeli GKS Bełchatów do czterech punktów.

Po meczu powiedzieli:

Maciej Bartoszek (trener GKS Bełchatów): Piłkarze obu zespołów potwierdzili, że słusznie zajmują miejsca w czołowce ekstraklasy. Przyszło nam grać w osłabieniu, mimo to staraliśmy się zmienić wynik.

Marcin Sasal (trener Korony): Spotkały się najlepsze zespoły ligi, które rozegrały dobry i ciekawy mecz. Żaluję, że nie było bezpośredniej transmisji telewizyjnej. Nie brakowalo emocji, bo każdy chciał wygrać i zdobyć punkty. Ilość kartek nie świadczy o brutalności na boisku. Dochodziło do spięć, ale nie wszystkie musiały zakończyć się pokazaniem kartki.

Korona Kielce - PGE GKS Bełchatów 3:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Zlatko Tanevski (19-samobójcza), 1:1 Maciej Małkowski (51), 2:1 Maciej Tataj (55), 3:1 Andradina (76-karny).

Żółte kartki: Korona Kielce: Jacek Markiewicz, Aleksandar Vuković, Paweł Golański, Paweł Kaczmarek. PGE GKS Bełchatów: Mate Lacić, Marcin Żewłakow, Janusz Gol, Marcin Drzymont, Jacek Popek, Maciej Małkowski.

Czerwona kartka: PGE GKS Bełchatów: Mate Lacić (53).

Sędzia: Sebastian Jarzębak (Piekary Śląskie). Widzów 10 251.

Korona Kielce: Zbigniew Małkowski - Paweł Golański, Hernani, Pavol Stano, Jacek Markiewicz - Paweł Sobolewski, Aleksandar Vuković, Vlastimir Jovanović, Maciej Korzym (71. Paweł Kaczmarek) - Andrzej Niedzielan (41. Maciej Tataj), Andradina (90. Tomasz Nowak).

PGE GKS Bełchatów: Łukasz Sapela - Zlatko Tanevski, Marcin Drzymont, Mate Lacić, Jacek Popek - Łukasz Bocian (38. Grzegorz Fonfara), Janusz Gol, Marcus da Silva, Maciej Małkowski, Kamil Poźniak (40. Dawid Nowak) - Marcin Żewłakow (60. Grzegorz Kuświk).