Czy prezes Polonii Warszawa znów zdecyduje się na zmianę trenera? Józef Wojciechowski w tym sezonie wyrzucił już z klubu Jose Bakero, a być może niedługo ten sam los spotka Pawła Janasa.
Paweł JanasPaweł Janasfot. PAP
  • Prezes Polonii Warszawa zwolni Pawła Janasa?

Właściciel Polonii ponoć myśli o sprowadzeniu zwolnionego z Lecha Poznań - Jacka Zielińskiego. Zieliński miałby zastąpić obecnego szkoleniowca Czarnych Koszul - Pawła Janasa, który wróciłby na stanowisko dyrektora sportowego.

Byłaby to kolejna już w tym sezonie zmiana trenera w Polonii Warszawa. Jose Mari Bakero został wyrzucony po porażce z Koroną Kielce w 5. kolejce Ekstraklasy. Teraz Hiszpan prowadzi Lecha Poznań, gdzie zmienił na stanowisku wspomnianego - Jacka Zielińskiego.

Spekulacje o rychłym zwolnieniu Pawła Janasa pojawiły się po kolejnej porazce Polonii Warszawa. Czarne Koszule tym razem przegrały z Lechią Gdańsk 1:2 w meczu 12. kolejki piłkarskiej ekstraklasy. Bramkę dla Polonii zdobył w 46. minucie Adrian Mierzejewski, a obydwa gole dla Lechii strzelił Abdou Razack Traore - w 30. minucie i w 55. z rzutu karnego.

Lechia Gdańsk po raz drugi w tym sezonie wygrała w Warszawie. Zespół ten wcześniej w 8. kolejce wygrał z Legią 3:0. Czarne Koszule przegrały natomiast drugie spotkanie z rzędu. Po tym meczu pozostają w środku tabeli z 16 punktami, a Lechia zajmuje czwarte miejsce z dorobkiem 20 punktów.

Na razie Józef Wojciechowski po tym meczu wstrzymał wypłatę pensji piłkarzom i pracownikom klubu.