Paweł Gawlik 21.01.2011

Lech przegrał ze Szwajcarami

Piłkarze Lecha Poznań ulegli 1:2 szwajcarskiemu Young Boys Berno w towarzyskim spotkaniu podczas zgrupowania w Hiszpanii.
Lech PoznańLech Poznańfot. PAP

Bramkę dla Lecha strzelił w 63 minucie Siergiej Kriwiec. Gole dla Szwajcarów strzelili: Henry Ntsama w 32 minucie oraz David Degen w 78 minucie.

To już drugi sparing Lecha podczas pobytu w Hiszpanii. W pierwszym meczu z szwajcarskim FC Basel zremisowali 0:0. Kolejnym rywalem klubu z Poznania będzie rumuński zespół FC Timisoara, z którą zmierzą się w poniedziałek.

Dziś w barwach Lecha zadebiutował nowy nabytek, Serb Vojo Ubiparip. Napastnik, który podpisał kontrakt w tym tygodniu bramki nie strzelił, a na boisku pojawił się w drugiej połowie meczu.

Lech przygotowuje się do wiosennych spotkań Ligi Europejskiej. Pierwsze spotkanie fazy pucharowej ze Sportingiem Braga Lechici zagrają już 17 lutego. Liga wznawia rozgrywki 25 lutego.