Paweł Klocek 02.04.2011

Polonia Warszawa pewnie wygrała w Kielcach

Polonia Warszawa pokonała w Kielcach miejscowa Koronę 3:1. Wszystkie bramki zostały strzelone w pierwszej połowie spotkania.
Korona Kielce - Polonia WarszawaKorona Kielce - Polonia Warszawa fot. PAP/Piotr Polak
  • Relacja z meczu Korona - Polonia Warszawa

W meczu z Koroną po raz pierwszy w tym sezonie na ławce trenerskiej zasiadł Jacek Zieliński. Debiut szkoleniowca był udany, bo jego zespół pewnie zwyciężył w Kielcach.

Wynik już w 2. minucie spotkania otworzył obrońca gospodarzy Pavol Stano. Pięć minut później wyrównał Artur Sobiech. Kolejne gole dla "Czarnych Koszul" zdobyli: Adrian Mierzejewski w 12. minucie i Euzebiusz Smolarek z rzutu karnego w 19. minucie.

W debiucie trenerskim Jacka Zielińskiego Polonia przerwała kilka złych serii. "Czarne Koszule" wygrały po raz pierwszy od sześciu spotkań, a przy okazji strzeliły pierwsze od pięciu spotkań bramki.

Korona z kolei nie potrafiła wygrać dziewiątego meczu z rzędu. W tabeli zespół z Kielc jest na 9. miejscu, a Polonia na 13.

Po meczu powiedzieli:

trener Polonii Jacek Zieliński: Przyjechaliśmy po zwycięstwo i cel został osiągnięty. Przełamaliśmy dotychczasową złą passę i wreszcie wygraliśmy. Szybko stracona bramka nie załamała piłkarzy, grali nadal odważnie. W szatni Polonii zabrzmiał znowu śpiew i zapanowała radość. Ciesze się z rozważnej gry piłkarzy jak i ponownego debiutu w zespole.

trener Korony Marcin Sasal: Zawodnicy walczyli, początek był nawet dobry, ale później w ciągu kilkunastu minut straciliśmy trzy bramki. Dziękuję chłopcom za grę, chęć zmiany wyniku. Jesteśmy w trudnej sytuacji, musimy się wygrzebać z niej i wreszcie wygrywać.

Korona Kielce - Polonia Warszawa 1:3 (1:3)

Bramki: 1:0 Pavol Stano (2-głową), 1:1 Artur Sobiech (7), 1:2 Adrian Mierzejewski (13), 1:3 Euzebiusz Smolarek (19-karny).

Korona Kielce: Krzysztof Pilarz (53. Zbigniew Małkowski) - Paweł Golański, Piotr Malarczyk, Pavol Stano, Tomasz Lisowski - Jacek Markiewicz, Aleksandar Vukovic, Vlastimir Jovanovic (46. Paweł Sobolewski) - Edi Andradina, Andrzej Niedzielan, Dawid Janczyk (68. Maciej Tataj).

Polonia Warszawa: Sebastian Przyrowski - Jakub Tosik, Maciej Sadlok (45. Adam Kokoszka), Tomasz Jodłowiec, Tomasz Brzyski - Łukasz Trałka, Bruno Coutinho (88. Daniel Gołębiewski), Łukasz Piątek, Adrian Mierzejewski - Euzebiusz Smolarek, Artur Sobiech (66. Janusz Gancarczyk).

Żółta kartka - Korona Kielce: Paweł Golański, Andrzej Niedzielan. Polonia Warszawa: Jakub Tosik, Janusz Gancarczyk, Sebastian Przyrowski, Daniel Gołębiewski.

Sędzia: Paweł Gil (Lublin).