Marcin Nowak 16.04.2011

Polonia Warszawa zdobyła cenne punkty

Polonia Bytom przegrała u siebie z Polonią Warszawa 0:2 w meczu 22. kolejki piłkarskiej ekstraklasy. Bramki dla gości zdobyli Łukasz Piątek, w 13. minucie, i Daniel Gołębiewski w 89. minucie.
Piłkarze Polonii WarszawaPiłkarze Polonii Warszawafot. PAP/Andrzej Grygiel

Dla warszawskiej Polonii to trzecie zwycięstwo z rzędu. W tabeli zespół Jacka Zielińskiego awansował już na 6. miejsce, choć jeszcze niedawno balansował nad strefą spadkową. Polonia Bytom pozostała na trzecim od końca, 14. miejscu.

Polonia Bytom - Polonia Warszawa 0:2 (0:1)

Bramki: 0:1 Łukasz Piątek (14), 0:2 Daniel Gołębiewski (89).

Żółta kartka - Polonia Bytom: Marcin Dziewulski, Dariusz Jarecki. Polonia Warszawa: Łukasz Trałka, Janusz Gancarczyk.
Sędzia: Hubert Siejewicz (Białystok). Widzów 2 500.

Polonia Bytom: Marcin Juszczyk - Adrian Chomiuk, Lukas Killar, Mateusz Żytko, Błażej Telichowski - Marcin Radzewicz, Marcin Dziewulski (73. Grzegorz Podstawek), David Kobylik, Łukasz Tymiński, Dariusz Jarecki (56. Miroslav Barcik) - Robert Wojsyk (46. Blazej Vascak).

Polonia Warszawa: Sebastian Przyrowski - Radek Mynar (77. Janusz Gancarczyk), Tomasz Jodłowiec, Adam Kokoszka, Tomasz Brzyski - Adrian Mierzejewski, Andreu Mayoral, Bruno Coutinho, Łukasz Trałka (83. Patryk Rachwał), Łukasz Piątek - Artur Sobiech (46. Daniel Gołębiewski).