Marcin Nowak 16.04.2011

Jagiellonia wygrała na wyjeździe

Zagłębie Lubin przegrało u siebie z Jagiellonią Białystok 0:2 w meczu 22. kolejki piłkarskiej ekstraklasy.
Zagłębie Lubin - Jagiellonia BiałystokZagłębie Lubin - Jagiellonia Białystokfot. PAP/Grzegorz Hawałej

Gole dla gości strzelili Tadas Kijanskas z rzutu karnego w 42. minucie i Ermin Seratlić w 64 minucie. Zagłębie kończyło mecz w dziewiątkę po czerwonej kartce dla Damiana Dąbrowskiego w 61. minucie i drugiej żółtej dla Przemysława Kocota w 72. minucie.
Spotkanie, w 76. minucie, zostało przerwane na około 20 minut z powodu awarii oświetlenia na Dialog Arenie.

Dla Jagiellonii to drugie na wiosnę i drugie z rzędu zwycięstwo. W tabeli zespół Michała Probierze jest drugi, ze stratą 6 punktów do prowadzącej Wisły Kraków. Tyle samo wynosi przewaga białostocczan nad trzecim Lechem Poznań.

KGHM Zagłębie Lubin - Jagiellonia Białystok 0:2 (0:1)

Bramki: 0:1 Tadas Kijanskas (42-karny), 0:2 Ermin Seratlić (64).

Żółta kartka - KGHM Zagłębie Lubin: Dawid Abwo, Csaba Horvath, Przemysław Kocot, Patryk Bryła. Jagiellonia Białystok: Andrius Skerla, Mladen Kascelan. Czerwona kartka za drugą żółtą - KGHM Zagłębie Lubin: Przemysław Kocot (72). Czerwona kartka - KGHM Zagłębie Lubin: Damian Dąbrowski (61-faul).

Sędzia: Daniel Stefański (Bydgoszcz). Widzów 6 000.