Marcin Nowak 06.05.2011

Legia wygrała przy pustych trybunach

Legia Warszawa wygrała na własnym stadionie z Koroną Kielce 3:1 w meczu 25. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy. Mecz odbył się bez udziału publiczności.
Legia Warszawa - Korona KielceLegia Warszawa - Korona Kielcefot. PAP/Bartłomiej Zborowski
  • Protest kibiców Legii Warszawa przed stadionem przy Łazienkowskiej - relacja
  • Ponad tysiąc kibiców wspierało swoją drużynę przed stadionem na Łazienkowskiej
  • Pomocnik Legii Miroslav Radović nie krył radości z powodu zdobycia trzech punktów. Dodał, że niedawne zwycięstwo w finale Pucharu Polski dodało jego zespołowi skrzydeł
  • Obrońca Legii Jakub Rzeźniczak mówi, że mecz przy pustych trybunach przypomniał mu najgorsze chwile w klubie
  • Bramkarz Korony Kielce Zbigniew Małkowski był rozżalony, że jego zespół po raz kolejny stracił punkty

Pierwszego gola w 33. minucie strzelił dla gości Grzegorz Lech. Legia wyrównała w 45. minucie meczu po bramce "do szatni" Alejandro Cabrala.

Gole Radovicia zadecydowały

Druga połowa to już zdecydowana przewaga Legii. Obydwie bramki dla stołecznej drużyny w tej części gry strzelił Miroslav Radović. Najpierw pokonał bramkarza gości w 80. minucie, a potem podwyższył wynik w doliczonym czasie spotkania.

Ten ostatni gol padł w niecodziennych okolicznościach. Korona wykonywała rzut rożny, do którego w pole karne Legii pobiegł bramkarz kieleckiej drużyny Zbigniew Małkowski. Piłkę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego przejęli jednak gospodarze - Manu pognał sprintem z piłką i odegrał do Radovicia, który strzałem do pustej bramki przypieczętował zwycięstwo Legii.

Radość i smutek zawodników Legii

Pomocnik Legii Miroslav Radović nie krył radości z powodu zdobycia trzech punktów. Dodał, że niedawne zwycięstwo w finale Pucharu Polski dodało jego zespołowi skrzydeł.

Z kolei obrońca Legii Jakub Rzeźniczak mówi, że mecz przy pustych trybunach przypomniał mu najgorsze chwile w klubie.

Natomiast bramkarz Korony Kielce Zbigniew Małkowski był rozżalony, że jego zespół po raz kolejny stracił punkty

Dzięki temu zwycięstwu Legia Warszawa co najmniej na jeden dzień awansowała na trzecie miejsce w tabeli. Korona jest na 12. pozycji.

Przepychanki z piłkarzami po meczu

Mecz decyzją wojewody mazowieckiego Jacka Kozłowskiego odbywa się bez udziału publiczności. To efekt zamieszek po finale Pucharze Polski w Bydgoszczy, gdzie stołeczny klub pokonał Lecha Poznań. Jednak przed stadionem trwał protest kibiców Legii przeciwko tej decyzji. Fani stołecznego klubu spod bram obiektu dopingowali też "Wojskowych" w meczu z Koroną.

Kibicom za wsparcie próbowali podziękować po spotkaniu piłkarze Legii. Podejściu do nich sprzeciwili się jednak ochroniarze i doszło do szarpaniny, w której uczestniczyli m.in. kapitan drużyny Chorwat Ivca Vrdoljak i Serb Miroslav Radovic. Zawodnicy nie dostali się w bezpośrednie sąsiedztwo swoich sympatyków i podziękowali im ze stadionowego tarasu od strony Torwaru.

- Nie wiem dokładnie do czego doszło po spotkaniu. Zawodnicy chcieli podziękować kibicom i próbowali wyjść do nich na ulicę, ale ochrona kazała im wrócić do szatni. Potem mieli wyjść ponownie - powiedział na konferencji prasowej trener Legii Maciej Skorża.

Legia Warszawa - Korona Kielce 3:1 (1:1)

Bramki: 0:1 Grzegorz Lech (33), 1:1 Alejandro Ariel Cabral (45), 2:1 Miroslav Radovic (80), 3:1 Miroslav Radovic (90+3).

Żółta kartka - Legia Warszawa: Ariel Borysiuk, Alejandro Ariel Cabral. Korona Kielce: Hernani.

Sędzia: Adam Lyczmański (Bydgoszcz). Mecz bez udziału publiczności.

Legia Warszawa: Wojciech Skaba - Jakub Rzeźniczak, Ivica Vrdoljak, Marcin Komorowski, Tomasz Kiełbowicz - Manu, Ariel Borysiuk (74. Maciej Rybus), Janusz Gol, Alejandro Ariel Cabral (90+1. Jakub Wawrzyniak), Michał Kucharczyk - Michał Żyro (64. Miroslav Radovic).

Korona Kielce: Zbigniew Małkowski - Paweł Golański, Jacek Markiewicz, Hernani, Dirceu Da Silva - Maciej Korzym, Grzegorz Lech (79. Vlastimir Jovanovic), Aleksandar Vukovic, Tomasz Lisowski (89. Jakub Bąk) - Edi Andradina (64. Dawid Janczyk), Andrzej Niedzielan.

Wyniki meczów 25. kolejki i tabela ekstraklasy piłkarskiej:

Ruch Chorzów - KGHM Zagłębie Lubin 2:2 (1:0)

Pozostałe mecze kolejki
2011-05-07:
Cracovia Kraków - Polonia Warszawa (14.45)
Śląsk Wrocław - Polonia Bytom (17.00)
Lech Poznań - Górnik Zabrze (18.15)
Jagiellonia Białystok - Widzew Łódź (19.15)
2011-05-08:
Lechia Gdańsk - Wisła Kraków (14.45)
PGE GKS Bełchatów - Arka Gdynia (17.15)

Tabela

(mecze, zwycięstwa, remisy, porażki, bramki, punkty, różnica bramek)

16.Cracovia Kraków 24 5 5 14 28-41 20 -13

W przypadku równej liczby punktów o kolejności w końcowej tabeli decydują bezpośrednie mecze