Paweł Klocek 20.08.2011

Polonia bezradna przeciwko Widzewowi

Polonia Warszawa uległa na wyjeździe Widzewowi Łódź 0:1. Gospodarze odnieśli pierwsze zwycięstwo w T-Mobile Ekstraklasie.
Jarosław Bieniuk Widzew Łódź (P) i Robert Jeż Polonia Warszawa (L)Jarosław Bieniuk Widzew Łódź (P) i Robert Jeż Polonia Warszawa (L)fot. PAP/Rafał Goły

Zwycięskiego gola w 47. minucie strzelił dla gospodarzy wprowadzony chwilę wcześniej Nigeryjczyk Okachi

W 12. minucie Łukasz Broź nie wykorzystał rzutu karnego dla Widzewa. To pierwsze zwycięstwo Widzewa i porażka Polonii w tym sezonie.

Powiedzieli po meczu:

Radosław Mroczkowski trener Widzewa: Cieszymy się z przełamania i pierwszego zwycięstwa. Wierzyłem, że potrafimy wygrać, choć napięcie widać było zarówno u zawodników jak i u mnie. Cieszę się, że potrafiliśmy utrzymać wynik do końca spotkania. Zawodnicy wykonali kawał dobrej roboty.

Jacek Zieliński trener Polonii: Jestem wściekły, zły na siebie i chłopaków. Wiedzieliśmy, że na Widzewie gra się bardzo ciężko i nie wolno pozwolić drużynie gospodarzy narzucić swojego stylu. Niestety, tak się stało. Trudno, trzeba w następnym spotkaniu z Bełchatowem odrobić tę stratę.

Widzew Łódź - Polonia Warszawa 1:0 (0:0)

Bramka: Princewill Okachi (47).

Żółta kartka - Widzew Łódź: Nika Dżalamidze, Maciej Mielcarz. Polonia Warszawa: Marcin Baszczyński.

Sędzia: Adam Lyczmański (Bydgoszcz). Widzów 6 600.