Aneta Hołówek 29.08.2011

Legia pożarła beniaminka z Łodzi

Legia Warszawa wygrała w Bełchatowie z ŁKS Łódź 1:3. Pierwszą bramkę w 12. minucie zdobył z rzutu karnego, kapitan Legii Ivica Vrdoljak.
ŁKS Łódź Legia WarszawaŁKS Łódź Legia Warszawafot.legia.com/Mateusz Kostrzewa

Bramkę wyrównującą zdobył trzy minuty później były legionista Sebastian Szałachowski. W 19. minucie Janusz Gol ponownie wyprowadził stołeczny zespół na prowadzenie. Trzecią bramkę dla Legii zdobył w 81. minucie Danijel Ljuboja.

Podopieczni Macieja Skorży do spotkania z beniaminkiem ŁKS Łódź przestąpili z dwoma zmianami w składzie w porównaniu z czwartkowym meczem ze Spartakiem Moskwa. W wyjściowym składzie pojawili się Manu oraz Radović. Na ławce rezerwowych zasiadł Michał Kucharczyk, a Iniakiego Astiza, który nie znalazł się nawet w meczowej osiemnastce na środku obrony zastąpił Ivica Vrdoljak.

Pierwsze minuty spotkania rozgrywanego w Bełchatowie nie były porywającym widowiskiem. Optyczną przewagę zdobyli legioniści, ale przez pierwsze dziesięć minut nie stworzyli żadnego zagrożenia pod bramką rywala. Pierwsze senne dziesięć minut meczu piłkarze wynagrodzili jednak kibicom z nawiązką.

W 11. minucie spotkania po rzucie rożnym dla Legii Jakub Wawrzyniak został sfaulowany przez Dariusza Kłusa i po konsultacji z sędzią liniowym arbiter główny podyktował rzut karny dla warszawskiej drużyny. Jedenastkę na gola zamienił kapitan Legii Ivica Vrdoljak. Trzy minuty później ŁKS wyrównał stan rywalizacji. Debiutującego w meczu ligowym w bramce Legii, Dusana Kuciaka pokonał Sebastian Szałachowski. Były legionista, który po ostatnim sezonie rozstał się z drużyną z Łazienkowskiej, precyzyjnym strzałem z dystansu nie dał szansy bramkarzowi Legii na skuteczną interwencję. Bramka Szałachowskiego była pierwszym golem zdobytym przez ŁKS Łódź w obecnym sezonie.

Beniaminek z wyrównania cieszył się tylko cztery minuty. Po rzucie wolnym Maciej Rybus posłał piłkę w pole karne, do piłki wyskoczył Artur Jędrzejczyk i zgrał piłkę na głowę Janusza Gola, który z najbliższej odległości pokonał Velimirovicia.

ŁKS Łódź - Legia Warszawa 1:3 (1:2)

Bramki: 0:1 Ivica Vrdoljak (13-karny), 1:1 Sebastian Szałachowski (15), 1:2 Janusz Gol (19-głową), 1:3 Danijel Ljuboja (81).

Żółta kartka - Legia Warszawa: Ariel Borysiuk, Jakub Wawrzyniak, Ivica Vrdoljak.

Sędzia: Wojciech Krztoń (Olsztyn). Widzów 800.

ŁKS Łódź: Pavle Velimirović - Cezary Stefańczyk, Michał Łabędzki, Piotr Klepczarek, Marcin Kaczmarek - Sebastian Szałachowski, Dariusz Kłus, Agwan Papikyan, Bartosz Romańczuk - Marcin Mięciel, Marek Saganowski
Legia Warszawa: Dusan Kuciak - Artur Jędrzejczyk, Michał Żewłakow, Ivica Vrdoljak, Jakub Wawrzyniak - Manu, Janusz Gol, Ariel Borysiuk, Miroslav Radović, Maciej Rybus - Danijel Ljuboja.