Marcin Nowak 17.09.2011

Korona Kielce pozostaje liderem Ekstraklasy

Korona Kielce wygrała na własnym boisku z Lechią Gdańsk 1:0 w meczu 7. kolejki T-Mobile Ekstraklasy. Gola w 9. minucie strzelił Jacek Kiełb.
Korona Kielce - Lechia GdańskKorona Kielce - Lechia Gdańskfot. PAP/Piotr Polak

Korona podtrzymała dobra pasę, wzbogaciła dorobek ligowy o kolejne trzy punkty i ponownie objęła prowadzenie w tabeli.

Mimo osłabienia brakiem kontuzjowanego Grzegorza Lecha oraz pauzujących za kartki Kamila Kuzery i Tadasa Kijanskasa kielczanie szybko przejęli inicjatywę, stworzyli kilka groźnych sytuacji pod bramka gości i objęli prowadzenie po zespołowej akcji i strzale Jacka Kiełba.

Tuż przed przerwą Tomasz Lisowski, będąc sam na sam z bramkarzem gdańszczan Sebastianem Małkowskim, nie wykorzystał okazji do podwyższenia rezultatu. Goście w pierwszej połowie grali kombinacyjnie, ale ich akcje nie stwarzały zagrożenia dla gospodarzy. Strzelali Levon Airapetian oraz Łukasz Surma, ale skutecznie bronił Zbigniew Małkowski z Korony.

Po okresie nudnej gry, licznych niecelnych podań piłkarzy obu zespołów, gorąco zrobiło się w 42. min. Doszło do sporu zawodników i przepychanek, włączyli się do tego zamieszania masażyści i trenerzy. Sędzia wreszcie ostudził emocje pokazując żółte karki - po dwie dla piłkarzy każdego zespołu.

Gospodarze w drugiej połowie mieli kilka okazji do zdobycia kolejnej bramki, jednak grali zbyt indywidualnie, często tracili piłkę w polu karnym Lechii i byli nieskuteczni. Świetną okazją zaprzepaścił Tomasz Lisowski - piłkę po jego główce z trudem wybił bramkarz Lechii. Łukasz Cichos będąc sam na sam z Sebastianem Małkowskim, mimo kilku prób dobitek, nie trafił do siatki.

Piłkarze gdańscy sporadycznie zapuszczali się pod bramkę kielczan, nie mieli jednak pomysłu na przejście dość skutecznie grających obrońców Korony. W drugiej połowie ani razu nie zagrozili bramce gospodarzy. Kończyli mecz w dziesiątkę, po czerwonej kartce Vytautasa Andriuskeviciusa.

Korona Kielce - Lechia Gdańsk 1:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Jacek Kiełb (9).

Żółta kartka - Korona Kielce: Tomasz Lisowski, Maciej Korzym. Lechia Gdańsk: Łukasz Surma, Lewon Hajrapetjan. Czerwona kartka - Lechia Gdańsk: Vytautas Andriuskevicius (84-faul).

Sędzia: Tomasz Musiał (Kraków). Widzów 9 580.

Korona Kielce: Zbigniew Małkowski - Piotr Malarczyk, Hernani, Pavol Stano, Tomasz Lisowski - Aleksandar Vukovic, Vlastimir Jovanovic, Paweł Sobolewski, Maciej Korzym (78. Łukasz Cichos), Jacek Kiełb - Michał Zieliński (87. Krzysztof Kiercz, 64. Artur Lenartowski).

Lechia Gdańsk: Sebastian Małkowski - Deleu, Luka Vucko, Rafał Janicki, Vytautas Andriuskevicius - Łukasz Surma, Mateusz Machaj, Ivans Lukjanovs (78. Marcin Pietrowski), Piotr Wiśniewski, Lewon Hajrapetjan (66. Mateusz Łuczak) - Josip Tadic.

Wyniki meczów 7. kolejki i tabela ekstraklasy piłkarskiej:

2011-09-16:

Lech Poznań - Jagiellonia Białystok 4:1 (1:1)
Widzew Łódź - KGHM Zagłębie Lubin 0:0

2011-09-17:

ŁKS Łódź - Górnik Zabrze 1:1 (0:1)
Podbeskidzie Bielsko-Biała - Ruch Chorzów 0:1 (0:1)

Pozostałe mecze kolejki
2011-09-18:
Cracovia Kraków - Śląsk Wrocław (14.30)
Polonia Warszawa - Legia Warszawa (17.00)
2011-09-19:
Wisła Kraków - PGE GKS Bełchatów (18.30)

Tabela (mecze, zwycięstwa, remisy, porażki, bramki, punkty, różnica bramek)

16.Cracovia Kraków 6 0 2 4 5-10 2 -5

W przypadku równej liczby punktów o kolejności w końcowej tabeli decydują bezpośrednie mecze