Martin Ruszkiewicz 21.10.2011

Zagłębie wypunktowało Koronę. Urban zostaje?

W pierwszym spotkaniu 11. kolejki T-Mobile Ekstraklasy Zagłębie Lubin wygrało z Koroną Kielce 3:1 (1:0).
Będącego przy piłce Michała Zielińskiego (P) z Korony Kielce atakuje Sergio Reina (L) z miejscowego KGHM Zagłębie w meczu Ekstraklasy, rozegranym w LubinieBędącego przy piłce Michała Zielińskiego (P) z Korony Kielce atakuje Sergio Reina (L) z miejscowego KGHM Zagłębie w meczu Ekstraklasy, rozegranym w Lubiniefot. PAP/Aleksander Koźmiński

Pierwszego gola w 37. minucie strzelił obrońca Costa Nhamoinesu, który z najbliższej odległości wpakował piłkę do bramki po podaniu Arkadiusza Woźniaka.

W 54. minucie przypomniał o sobie Darvydas Sernas. Po dograniu Szymona Pawłowskiego Litwinowi nie pozostawało nic innego jak skierować piłkę do siatki obok bezradnego Zbigniewa Małkowskiego. Chwilę później wynik ponownie uległ zmianie. Strzał Kamila Wilczka dobił Arkadiusz Woźniak i wyprowadził Zagłębie na trzybramkowe prowadzenie.

W 84. minucie Korona wlała w serca swoich fanów delikatne nadzieje na korzystny wynik. Soczysty strzał Pawła Kaczmarka trafił celu i na tablicy pojawił się wynik 3:1.

Powiedzieli po meczu:

Trener Korony Kielce Leszek Ojrzyński: Na pewno trzeba pogratulować gospodarzom, bo chcieli dzisiaj wygrać za wszelką cenę i to im się udało. Popełniliśmy za dużo błędów i musieliśmy później gonić wynik. Nie wyciągnęliśmy wniosków z poprzedniego meczu, gdzie luźne krycie kosztowało nas stratę bramki. Dzisiaj przy pierwszej i drugiej bramce było podobnie. Teraz mamy dwa mecze u siebie, trzeba się pozbierać i wyciągnąć wnioski.

Trener KGHM Zagłębia Lubin Jan Urban: Wiedzieliśmy jakiego typu spotkanie nas czeka. Korona jest drużyną grającą agresywnie, wytrącającą rywala z uderzenia, starającą się przerywać wszelkiego rodzaju akcje ofensywne. Na to chcieliśmy się przygotować i zagraliśmy bardzo dobry mecz. Jesteśmy jednak w strefie spadkowej i nie mamy nic do stracenia. Zobaczymy jak to się będzie układało, ale dzisiaj agresywność i walka wystarczyła, żeby pokonać Koronę. Radzę sobie ze stresem i sytuacją, która jest wokół mojej osoby. Nigdy nie miałem ultimatum, jeśli chodzi o klub, chociaż klub ma prawo rozmawiać z jakimkolwiek innym trenerem i podjąć taką, a nie inną decyzję. Nie obawiam się o to, że nie będę pracował w Zagłębiu. Wiem, jakie są moje cele i jaki jestem ambitny, a moje ambicje są przede wszystkim sportowe.

Zagłębie Lubin : Korona Kielce 3:1 (1:0)

Bramki: Nhamoinesu, Sernas, Woźniak - Kaczmarek

Sędzia: Daniel Stefański (Bydgoszcz)

Widzów: 4 615

ZAGŁĘBIE LUBIN: Isailović - Kowalczyk, Reina, Horvath, Nhamoinesu - Dąbrowski, Patryk Rachwał - Wilczek, Pawłowski, Woźniak - Sernas

KORONA KIELCE: Małkowski - Malarczyk, Stano, Hernani, Lisowski - Papka, Vuković, Lech, Kiełb - Cichos, Zieliński