Aneta Hołówek 24.10.2011

Nudny remis Polonii z Cracovią

Cracovia Kraków zremisowała z Polonią Warszawa 0:0 w ostatnim meczu 11. kolejki piłkarskiej T-Mobile Ekstraklasy.
Zawodnik Cracovii Vule Trivunovic (P) i Grzegorz Bonin (L) z Polonii Warszawa obserwują piłkę podczas meczu T-Mobile EkstraklasyZawodnik Cracovii Vule Trivunovic (P) i Grzegorz Bonin (L) z Polonii Warszawa obserwują piłkę podczas meczu T-Mobile Ekstraklasyfot. PAP/EPA/Jacek Bednarczyk
  • Po spotkaniu trener "Pasów" Dariusz Pasieka nie ukrywał, że to tylko połowiczny sukces
  • Trener Polonii Warszawa Jacek Zieliński po spotkaniu maiał sporo niedosytu

W pierwszej połowie kibice nie doczekali się goli, ale mecz mógl się podobać. Polonia miała trochę więcej z gry, ale Cracovia również była groźna.

Oba zespoły oddały po osiem strzałów, w tym po dwa celne uderzenia. W drugiej połowie ani Cracovia ani Polonia nie stworzyła zagrożenia pod bramką rywala i mecz zakończył się podziałem punktów.

Po tym spotkaniu Cracovia nadal zajmuje ostatnie miejsce w tabeli. Polonia jest na ósmej pozycji.

Jacek Zieliński trener Polonii: "Z jednej strony po ostatnich słabych spotkaniach wyjazdowych powinniśmy się cieszyć z punktu. Z drugiej - przyjechaliśmy tu jednak po pełną pulę. Ten punkt to promyczek nadziei, że będzie lepiej. Moi zawodnicy zagrali z zaangażowaniem, walczyli".

Dariusz Pasieka trener Cracovii: "Wynik 0:0 jest naszym połowicznym sukcesem. Czy ten remis coś nam da, to się okaże po zakończeniu całego sezonu. Przerwaliśmy jednak serię przegranych spotkań na własnym stadionie. Mieliśmy niezłą pierwszą połowę, druga była gorsza. Wynikało to po części z tego, że w moich zawodnikach tkwiła obawa, aby nie przegrać kolejnego meczu u siebie".

Cracovia Kraków - Polonia Warszawa 0:0

Cracovia Kraków: Szymon Gąsiński - Andraz Struna, Jan Hosek, Milos Kosanovic, Bojan Puzigaca - Tamir Cahalon (71. Aleksejs Visnakovs), Sławomir Szeliga (66. Mateusz Bartczak), Saidi Ntibazonkiza , Arkadiusz Radomski, Alexandru Suvorov - Andrzej Niedzielan (80. Koen van der Biezen).

Polonia Warszawa: Michał Gliwa - Aleksandar Todorovski, Marcin Baszczyński, Maciej Sadlok, Dorde Cotra - Grzegorz Bonin (82. Paweł Wszołek), Łukasz Trałka, Tomasz Jodłowiec, Robert Jeż (76. Edgar Cani), Tomasz Brzyski - Pavel Sultes (90+3. Daniel Sikorski).

Żółta kartka - Cracovia Kraków: Bojan Puzigaca, Arkadiusz Radomski, Andrzej Niedzielan, Sławomir Szeliga, Andraz Struna, Szymon Gąsiński. Polonia Warszawa: Łukasz Trałka, Aleksandar Todorovski, Marcin Baszczyński, Dorde Cotra.

Sędzia: Hubert Siejewicz (Białystok). Widzów 8 000.