Marcin Nowak 10.03.2012

Zagłębie wywalczyło punkt z Ruchem

Zagłębie Lubin zremisowało na własnym boisku z Ruchem Chorzów 1:1 (0:1) w meczu 21. kolejki piłkarskiej T-Mobile Ekstraklasy.
Zagłębie Lubin - Ruch ChorzówZagłębie Lubin - Ruch ChorzówPAP/Maciej Kulczyński

Do sobotniego spotkania gospodarze przystąpili w niemal najmocniejszym składzie, m.in. z powracającym po zawieszeniu za kartki Bartoszem Rymaniakiem. Ruch przyjechał do Lubina bez pauzującego za kartki Gabora Straki. Kibice, którzy pojawili się na stadionie, mogli po raz pierwszy w obecnym sezonie kupić niskoprocentowe piwo - "Zagłębiaka Stadionowego".

Przed rozpoczęciem meczu minutą ciszy uczczono pamięć zmarłego w środę Włodzimierza Smolarka.

Początek spotkania należał do gospodarzy, którzy już w drugiej minucie bliscy byli zdobycia bramki. Po błędzie obrońców na strzał z 15 metrów zdecydował się Darvydas Sernas, ale piłka o centymetry minęła prawy słupek bramki Ruchu. Chwilę później po uderzeniu Adama Banasia piłkę sprzed linii bramkowej wybił Piotr Stawarczyk.

Cofnięty na własną połowę Ruch swoich szans szukał w kontratakach i czekał na błąd rywali. Taka taktyka przyniosła efekt w 36. minucie. Po szybko wyprowadzonej akcji Łukasz Janoszka dośrodkował z lewej strony boiska, a stojący na 16. metrze Marek Zieńczuk strzałem z pierwszej piłki pokonał bezradnego Aleksandra Ptaka.

Po zmianie stron tempo meczu nieco spadło, ale inicjatywa w dalszym ciągu należała do lubinian i w 55. minucie udało im się doprowadzić do wyrównania. Po zespołowej akcji na strzał z dystansu zdecydował się Łukasz Hanzel, a zasłonięty Michal Peskovic nie zdołał skutecznie interweniować. W odpowiedzi na bramkę Zagłębia uderzał Arkadiusz Piech, ale Ptak w ostatniej chwili sparował piłkę na rzut rożny.

W końcówce spotkanie się wyrównało. Oba zespoły nie rezygnowały jednak z ataków, a czujność bramkarzy strzałami z dystansu sprawdzali m.in. Marek Szyndrowski i Szymon Pawłowski. Ostatecznie jednak wynik nie uległ już zmianie i mecz zakończył się remisem.

Po meczu powiedzieli:

Trener Ruchu Chorzów Waldemar Fornalik: Początek spotkania nie był dla nas łatwy. Zagłębie rozpoczęło bardzo agresywnie i zepchnęło nas do defensywy. Rywale mieli sporo stałych fragmentów gry, ale potrafiliśmy się bronić. Do momentu strzelenia bramki było nam ciężko, ale gol był przełomem. Na drugą połową wyszliśmy bardzo zmobilizowani i chcieliśmy zdobyć drugą bramkę, ale paradoksalnie grając lepiej straciliśmy gola i zrobił się remis. To był taki mecz blisko remisu, ale czujemy pewien niedosyt, bo szkoda tych punktów. Przyjmujemy ten wynik z pokorą, bo to nie jest łatwy teren. Zagłębie napsuje jeszcze krwi niejednemu zespołowi, a dziś my zabieramy cenny punkt do Chorzowa.

Trener KGHM Zagłębia Lubin Pavel Hapal: Nie wiem czy po tym spotkaniu mam być zadowolony czy nie. Po wygranej w Krakowie chcieliśmy także u siebie wywalczyć trzy punkty, ale niestety się nie udało. W pierwszej połowie byliśmy lepsi, ale to Ruch po przeprowadzeniu jednej groźnej akcji zdobył gola. W drugiej części meczu przyspieszyliśmy i udało nam się wyrównać, jednak drugiej bramki nie potrafiliśmy już zdobyć. Nieprzypadkowo Ruch jest trzeci w tabeli, bo to bardzo silna drużyna. Całe spotkanie było ciężkie, ale udało nam się zdobyć ważny punkt.

KGHM Zagłębie Lubin - Ruch Chorzów 1:1 (0:1)

Bramki: 0:1 Marek Zieńczuk (36), 1:1 Łukasz Hanzel (55).

Żółta kartka - KGHM Zagłębie Lubin: Szymon Pawłowski.

Sędzia: Szymon Marciniak (Płock). Widzów 7 262.

KGHM Zagłębie Lubin: Aleksander Ptak - Bartosz Rymaniak, Adam Banaś, Csaba Horvath, Costa Nhamoinesu - Szymon Pawłowski, Jiri Bilek, Łukasz Hanzel, Ivan Hodur (64. Kamil Wilczek), Elton Lira (75. Dawid Abwo) - Darvydas Sernas (90. Mouhamadou Traore).

Ruch Chorzów: Michal Peskovic - Marek Szyndrowski, Piotr Stawarczyk, Rafał Grodzicki, Żeljko Djokic - Łukasz Janoszka (90. Łukasz Burliga), Marcin Malinowski, Paweł Lisowski, Marek Zieńczuk - Maciej Jankowski (67. Paweł Abbott), Arkadiusz Piech (87. Andrzej Niedzielan).

Wyniki meczów 21. kolejki i tabela ekstraklasy piłkarskiej:

2012-03-09:

Wisła Kraków - Lech Poznań 0:0
ŁKS Łódź - Cracovia Kraków 2:2 (2:0)

2012-03-10:

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Legia Warszawa 0:1 (0:1)
Górnik Zabrze - Lechia Gdańsk 2:2 (0:2)

Pozostałe mecze kolejki
2012-03-11:
Widzew Łódź - PGE GKS Bełchatów (14.30)
Śląsk Wrocław - Korona Kielce (17.00)
2012-03-12:
Polonia Warszawa - Jagiellonia Białystok (18.30)

Tabela
(mecze, zwycięstwa, remisy, porażki, bramki, punkty, różnica bramek)

16.ŁKS Łódź 21 4 5 12 14-40 17 -26

W przypadku równej liczby punktów o kolejności w końcowej tabeli decydują bezpośrednie mecze