Marcin Nowak 23.04.2012

ŁKS bliżej spadku. Korona bliżej lidera

ŁKS Łódź przegrał na własnym stadionie z Koroną Kielce 0:2 (0:2) w meczu 27. kolejki piłkarskiej T-Mobile Ekstraklasy.
ŁKS Łódź - Korona KielceŁKS Łódź - Korona KielcePAP/Grzegorz Michałowski

Walczący o utrzymanie piłkarze ŁKS Łódź praktycznie bez walki oddali komplet punktów marzącej o grze w europejskich pucharach Koronie Kielce. Po tym meczu łodzianie do minimum zmniejszyli swoje szanse na uniknięcie degradacji.
Gospodarze, mający nóż na gardle, rozpoczęli mecz "na stojąco", zapraszając wręcz rywali pod własną bramkę. Spacerujący po boisku gracze ŁKS szybko stracili dwa gole, po których losy spotkania były już przesądzone.
W 8. minucie w polu karnym gospodarzy do piłki biegli bramkarz Pavle Velimirovic i napastnik gości Paweł Sobolewski. Golkiper łodzian miał bliżej do piłki, pierwszy do niej dobiegł, ale w nią nie trafił. Sobolewski skwapliwie skorzystał z prezentu, przejął futbolówkę i z prawej strony pola karnego skierował ją do pustej bramki. Dziewięć minut później Sobolewski zagrał w pole karne do nieatakowanego Artura Lenartowskiego, który bez problemów głową strzelił drugą bramkę dla Korony.
ŁKS zagrożenie pod bramką rywala stworzył dopiero w końcówce pierwszej połowy. Wojciech Łobodziński w dobrej sytuacji strzelił jednak nad bramką, a po uderzeniu Grzegorza Bonina skutecznie interweniował Krzysztof Pilarz.
W drugiej połowie na boisku nie działo się już nic ciekawego. Na odnotowanie zasługuje jedynie fakt, ze gospodarze kończyli mecz w dziesięciu, bo w 82. minucie po drugiej żółtej i w efekcie czerwonej kartce z boiska usunięty został Antoni Łukasiewicz. Nie miało to jednak żadnego wpływu na końcowy wynik spotkania.

ŁKS Łódź - Korona Kielce 0:2 (0:2)
Bramki: 0:1 Paweł Sobolewski (8), 0:2 Artur Lenartowski (17-głową).
Żółta kartka - ŁKS Łódź: Wojciech Łobodziński, Antoni Łukasiewicz, Ronald Gercaliu. Korona Kielce: Kamil Kuzera.
Czerwona kartka za drugą żółtą - ŁKS Łódź: Antoni Łukasiewicz (82).
Sędzia: Szymon Marciniak (Płock). Widzów 3 045.
ŁKS Łódź: Pavle Velimirovic - Paweł Sasin, Piotr Klepczarek II, Michał Łabędzki, Ronald Gercaliu (81. Mateusz Stąporski) - Wojciech Łobodziński, Antoni Łukasiewicz, Maciej Iwański (61. Rafał Kujawa), Grzegorz Bonin, Marek Gancarczyk (79. Bartosz Romańczuk) - Marek Saganowski.
Korona Kielce: Krzysztof Pilarz - Paweł Golański, Piotr Malarczyk, Tadas Kijanskas, Tomasz Lisowski - Daniel Gołębiewski (88. Łukasz Jamróz), Aleksandar Vukovic, Vlastimir Jovanovic, Artur Lenartowski (74. Grzegorz Lech), Kamil Kuzera (44. Jakub Bąk) - Paweł Sobolewski

Wyniki meczów 27. kolejki i tabela ekstraklasy piłkarskiej:

2012-04-20:

Polonia Warszawa - Ruch Chorzów 0:1 (0:0)
Cracovia Kraków - Widzew Łódź 0:0

2012-04-21:

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Wisła Kraków 1:3 (0:0)
Jagiellonia Białystok - Górnik Zabrze 2:1 (1:0)
Legia Warszawa - Lech Poznań 0:1 (0:1)

2012-04-22:

Lechia Gdańsk - Śląsk Wrocław 1:1 (0:0)
KGHM Zagłębie Lubin - PGE GKS Bełchatów 1:1 (0:0)

2012-04-23:

Tabela (mecze, zwycięstwa, remisy, porażki, bramki, punkty, różnica bramek)

16.Cracovia Kraków 27 4 9 14 18-36 21 -18

W przypadku równej liczby punktów o kolejności w końcowej tabeli decydują bezpośrednie mecze