Marcin Nowak 03.11.2012

Widzew walczył z Jagiellonią do samego końca

Jagiellonia Białystok zremisowała na własnym boisku z Widzewem Łódź 2:2 (2:0) w meczu 10. kolejki piłkarskiej T-Mobile Ekstraklasy.
Jagiellonia Białystok - Widzew ŁódźJagiellonia Białystok - Widzew ŁódźPAP/Artur Reszko
  • Tomasz Frankowski, kapitan Jagiellonii Białystok po meczu z Widzewem Łódź (IAR)
  • Marcin Kaczmarek, pomocnik Widzewa Łódź po meczu z Jagiellonią Białystok (IAR)

Lepiej mecz zaczęli goście. Już w pierwszej minucie bramkę mógł zdobyć Marcin Kaczmarek, ale uderzając z pola karnego trafił w jednego z obrońców Jagiellonii. Dwie minuty później w polu karnym Jagiellonii znalazł się Mariusz Rybicki, lecz jego strzał obronił Jakub Słowik.
Potem dominowali już gospodarze, a Widzew pogrążył w dwie minuty były zawodnik tego klubu, Gruzin Nika Dżalamidze. Najpierw wykończył akcję lewą stroną boiska rywali i zza pola karnego uderzył płasko po dośrodkowaniu Dawida Plizgi. Gdy łodzianie wznowili grę od środka po stracie bramki, po kilku podaniach piłkę miała znowu Jagiellonia, Dżalamidze z ok. 20 metrów zdecydował się na strzał i podwyższył na 2:0.
Gospodarze kontrolowali mecz, ale mogli jeszcze w tej połowie stracić bramkę. W 34. minucie Ukahowi piłkę zabrał Kaczmarek, wbiegł w pole karne, ale naciskany przez goniącego go obrońcę Jagiellonii przestrzelił. Tuż przed końcem tej połowy szansę miał jeszcze Rybicki, ale jego strzał z kilku metrów od bramki został zablokowany.
W drugiej połowie kibice zobaczyli zupełnie inną grę Jagiellonii. Widzew atakował śmielej, a gospodarze bardziej skupiali się na przeszkadzaniu w grze łodzianom niż kreowaniu własnej. W 71. min. goście zdobyli bramkę kontaktową, po ładnym płaskim strzale tuż zza pola karnego Mariusza Rybickiego.
Gra gospodarzy była nerwowa, Widzew wciąż atakował. W 89. min. filar obrony Jagiellonii Michał Pazdan musiał zejść z boiska po drugiej żółtej kartce. Właśnie z rzutu wolnego po jego faulu padło wyrównanie. Dośrodkowanej z prawej strony piłki nie zdołał wypiąstkować Słowik i z bliska, w zamieszaniu, wepchnął ją do bramki Mariusz Stępiński.

Jagiellonia Białystok - Widzew Łódź 2:2 (2:0).
Bramki: 1:0 Nika Dżalamidze (14), 2:0 Nika Dżalamidze (15), 2:1 Mariusz Rybicki (71), 2:2 Mariusz Stępiński (90+1).
Żółta kartka - Jagiellonia Białystok: Michał Pazdan, Alexis Norambuena. Widzew Łódź: Radosław Bartoszewicz, Sebastian Duda. Czerwona kartka za drugą żółtą - Jagiellonia Białystok: Michał Pazdan (89).
Sędzia: Paweł Raczkowski (Warszawa). Widzów 3 118.
Jagiellonia Białystok: Jakub Słowik - Filip Modelski, Ugochukwu Ukah, Michał Pazdan, Alexis Norambuena - Tomasz Kupisz, Tomasz Bandrowski (62. Łukasz Tymiński), Rafał Grzyb, Nika Dżalamidze (68. Damian Kędzior), Dawid Plizga - Tomasz Frankowski (66. Tomasz Zahorski).
Widzew Łódź: Maciej Mielcarz - Łukasz Broź, Thomas Phibel, Sebastian Duda, Jakub Bartkowski - Mariusz Rybicki, Princewill Okachi, Radosław Bartoszewicz (87. Mariusz Stępiński), Sebastian Dudek (56. Adam Banasiak), Marcin Kaczmarek - Jakub Kowalski (56. Sebastian Radzio).

Wyniki meczów 10. kolejki i tabela ekstraklasy piłkarskiej:

2012-11-02:
Wisła Kraków - Lech Poznań 0:1 (0:1)
Górnik Zabrze - PGE GKS Bełchatów 2:0 (1:0)

2012-11-03:
Jagiellonia Białystok - Widzew Łódź 2:2 (2:0)
KGHM Zagłębie Lubin - Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:2 (0:1)
Piast Gliwice - Ruch Chorzów 1:3 (1:0)

Pozostałe mecze kolejki

2012-11-04:
Lechia Gdańsk - Legia Warszawa (14.30)
Polonia Warszawa - Korona Kielce (17.00)
2012-11-05:
Pogoń Szczecin - Śląsk Wrocław (18.30)

Tabela
(mecze, zwycięstwa, remisy, porażki, bramki, punkty, różnica bramek)

16. PGE GKS Bełchatów 10 1 1 8 6-19 4 -13

W przypadku równej liczby punktów o kolejności w końcowej tabeli decydują bezpośrednie mecze;