migracja
migrator migrator 18.11.2009

Washington Capitals pokonali New York Rangers

Rosjanin zdobył jedną z bramek.

Washington Capitals, już z Aleksandrem Owieczkinem, pokonali New York Rangers 4:2. Rosjanin zdobył jedną z bramek.

Dla gości oba gole zdobył Słowak Marian Gaborik. Obaj zawodnicy z 15. bramkami prowadzą w klasyfikacji najlepszych strzelców.

Nashville Predators pokonali liderów Konferencji Zachodniej, San Jose Sharks, 4:3. Joel Ward i David Legwand mieli po bramce i dwóch asystach, co dało Nashville prowadzenie 4:1. Rozmiary porażki zmniejszyli Joe Thornton i Patrick Marleau. Rekiny poniosły pierwszą porażkę po 60 minutach gry od 12 spotkań.

Colorado Avalanche zmniejszyli dystans do Sharks do trzech punktów. Tym razem pokonali na wyjeździe Calgary Flames 3:2. Niezwykle dramatyczny przebieg miały 3 ostatnie minuty spotkania. Najpierw na 2:42 przed końcem prowadzenie 2:1 Calgary dał Rene Bourque. 42 sekundy później wyrównał Cody McLeod, a 54 sekundy przed końcową syreną zwycięstwo Lawinom dał Milan Hejduk, który wykorzystał grę swojej drużyny w przewadze.

Po przełamaniu passy 14. porażek z rzędu Carolina Hurricanes znów przegrali - tym razem 2:3 z Montreal Canadiens po karnych. W czasie meczu kontuzji doznał bramkarz Canes Michael Leighton i musiał go zastąpić Manny Legace.

Czwartą porażkę z rzędu ponieśli Toronto Maple Leafs. Tym razem w derbach prowincji Ontario przegrali z Ottawa Senators 2:3. Dwie bramki dla Senatorów zdobył Mike Fisher, a po dwie asysty zaliczyli Chris Campoli, Aleksiej Kowaliow i Alexandre Picard.