migracja
migrator migrator 01.01.2010

San Jose Sharks pokonało Phoenix Coyotes 3:2

Hokeiści San Jose Sharks kontynuują znakomitą passę wygranych meczów. Siódme zwycięstwo z rzędu rekiny zanotowały po pokonaniu na wyjeździe Phoenix Coyotes 3:2 po rzutach karnych.

Mecz na szczycie dywizji Pacyfiku lepiej zaczął się dla gości - gola zdobył Kent Huskins. W drugiej tercji zaatakowali gospodarze, którzy wyszli na prowadzenie po trafieniach Scottiego Upshalla i Taylora Pyatta. Rekiny wyrównały stan meczu golem Dana Boyle'a w trzeciej tercji. Zwycięstwo w emocjonującej rundzie rzutów karnych dał jedyny celny strzał Ryane'a Clowe'a.

Podobnie zacięty był mecz Ottawa Senators z New York Islanders, wygrany 3:2 po rzutach karnych przez zespół ze stolicy Kanady. Nowojorczycy objęli prowadzenie w drugiej tercji po golu Roba Schrempa. Jeszcze w tej partii gry bramki dla Senatorów zdobyli Chris Kelly i Peter Regin. Wyrównał Jon Sim na początku ostatniej tercji. Po wyjątkowo skutecznej serii pięciu trafionych rzutów karnych zwycięstwo Ottawie dał niecelny strzał Wyspiarza Johna Tavaresa. Islanders nadal są najsłabszym zespołem dywizji atlantyckiej. Ich rywale - na trzecim miejscu w dywizji północno-wschodniej.

W dywizji północno-zachodniej porażkę ponieśli liderzy - Colorado Avalanche, którzy przegrali z Detroit Red Wings 2:4. Do zwycięstwa wystarczyły dwie ostatnie tercje, wygrane po 2:1. Bohaterami meczu byli Ville Leino i Paweł Dacjuk - obaj zanotowali po golu. W zespole Lawin wyróżnił się Brandon Yip - zdobywca obu bramek. Wojtek Wolski, urodzony w Zabrzu kanadyjski zawodnik ekipy z Denver, tym razem nie zanotował trafienia, ani asysty.