migracja
migrator migrator 09.01.2010

NHL: Dallas Stars pokonali New York Islanders

Dallas Stars pokonali New York Islanders 4:3. W składzie Wyspiarzy po dwuletnim leczeniu kontuzji zagrał bramkarz Rick DiPietro.

Mecz rozstrzygnął się w drugiej tercji, wygranej 3:1 przez Dallas. Dla Gwiazd trafiali wówczas Loui Eriksson, Brenden Morrow i Brad Richards. DiPietro obronił 24 strzały i asystował przy bramce Josha Baileya. Przed sezonem z powodu przedłużającej się kontuzji swojego teoretycznie pierwszego bramkarza Wyspiarze wzmocnili skład o dwóch równorzędnych golkiperów - Dwayne'a Rolosona i Martina Birona. DiPietro, wybrany z jedynką w drafcie w 2000 roku, nigdy nie spełnił pokładanych w nim oczekiwań, głównie z powodu skłonności do urazów. Tymczasem we wrześniu 2006 Wyspiarze podpisali z nim... 15-letni kontrakt.

Columbus Blue Jackets pokonali na wyjeździe Calgary Flames 3:2. Drużynie z Ohio po raz pierwszy od listopada udało się wygrać dwa mecze z rzędu. Największy udział w tym sukcesie miał Antoine Vermette - autor gola i dwóch asyst. Obie drużyny oddały łącznie 44 strzały na bramkę.

Tymczasem 48 strzałów rywali obronił bramkarz Buffalo, Ryan Miller. I to głównie dzięki temu Sabres pokonali Toronto Maple Leafs 3:2. Dwa gole dla drużyny z Buffalo zdobył pierwszoroczniak Tyler Myers.

Ostatnia drużyna na Wschodzie, Carolina Hurricanes, pokonała 2:1 Colorado Avalanche Wojtka Wolskiego, Oba gole dla Huraganów zdobył Ray Whitney, a Wolski oddał w tym meczu tylko jeden strzał na bramkę.

Z powodu awarii oświetlenia przerwany został meczy Tampy z New Jersey. To pierwszy przypadek przerwania meczu w NHL od listopada 2005. Nie wiadomo kiedy mecz się odbędzie, wiadomo jednak, że zostanie wznowiony od momentu, w którym został przerwany - czyli od 10 minuty drugiej tercji. Błyskawice prowadziły wówczas 3:0 i miały szanse przerwać serię 10 porażek z Diabłami.