migracja
migrator migrator 16.01.2010

Washington Capitals - Toronto Maple Leafs 6:1

Bohaterem spotkania był kapitan Stołecznych Aleksander Owieczkin.

Washington Capitals pokonało Toronto Maple Leafs aż 6:1 w jednym z dwóch meczów rozegranych wczoraj w NHL. Bohaterem spotkania był kapitan Stołecznych Aleksander Owieczkin.

Drużyna z Waszyngtonu strzelała po dwie bramki w każdej tercji. Wynik otworzył Owieczkin już w 49 sekundzie spotkania i był to pierwszy strzał jego drużyny na bramkę Vesy Toskali Rosjanin asystował potem jeszcze przy czterech trafieniach - dwóch Mike'a Knuble'a oraz po jednym Erika Fehra i Tomasa Fleischmanna. W całym spotkaniu Owieczkin oddał zaledwie dwa strzały na bramkę. Ostatniego gola dla Caps dołożył Tom Poti, a honorowe trafienie dla Leafs zaliczył Tomasz Kaberle.

W drugim spotkaniu Nashville pokonało na wyjeździe Calgary 1:0. Na jedynego gola kibice musieli czekać do 54. minuty spotkania, a jego autorem był Patric Hornqvist. Pierwszy raz w tym sezonie czyste konto zachował bramkarz drużyny z Tennessee, Dan Ellis. Dla Predators było to trzecie zwycięstwo z rzędu podczas serii wyjazdowych meczów w Kanadzie - wcześniej pokonali Edmonton i Vancouver.