migracja
migrator migrator 03.01.2010

Justyna Kowalczyk druga w sprincie, na czele Tour de Ski

Polka awansowała do półfinału sprintu na 1,6 km techniką klasyczną. Wygrała bieg ćwierćfinałowy.
Justyna Kowalczyk zajęła drugie miejsce w finale sprintu techniką klasyczną zawodów Tour de Ski w niemieckim Oberhofie. Wyścig wygrała Słowenka Petra Majdić, trzecia była Finka Anno Kaisa Saarinen.

W klasyfikacji generalnej zawodów Tour de Ski prowadzenie objęła Justyna Kowalczyk. Polka wyprzedza Anno Kaisę Saarinen oraz Norweżkę Kristin Stoermer Steirę. Dzięki niedzielnemu zwycięstwu Petra Majdić awansowała z dziesiątej na czwartą pozycję.

Polka wygrała ćwierćfinałowy bieg tego konkursu. Wprzedziła Norweżkę Marthe Kristoffersen o 0,2 sekundy oraz Rosjankę Natalię Korostieliewą o 0,6 sekundy.

Wcześniej w kwalifikacjach sprintu w Oberhofie Polka przegrała tylko z Finką Ainą Kaisą Saarinen o 2 sekundy i 48/100. Trzecie miejsce w kwalifikacjach zajęła Słowenka Petra Majdic.