migracja
migrator migrator 14.01.2010

Sonik czwarty na mecie 12. etapu Rajdu Dakar

Rrasa prowadziła w centrum Argentyny z San Juan do San Rafael i miała długość 796 kilometrów, w tym 476 kilometrów odcinka specjalnego.

Jadący quadem Rafał Sonik zajął czwarte miejsce na mecie 12. etapu Rajdu Dakar, którego trasa prowadziła w centrum Argentyny z San Juan do San Rafael i miała długość 796 kilometrów, w tym 476 kilometrów odcinka specjalnego.

Czwartą pozycję Polak zajmuje także w klasyfikacji generalnej. Etap wygrał Francuz Christophe Declerck, a liderem jest Argentyńczyk Marcos Patronelli.

Wśród motocyklistów na szóstym miejscu uplasował się Jakub Przygoński. 19. był Krzysztof Jarmuż, a 21. Jacek Czachor. Marek Dąbrowski zakończył etap na 36. pozycji.
W klasyfikacji generalnej prowadzi Francuz Cyril Despres. Przygoński jest ósmy, Czachor 15., Jarmuż 28., a Dąbrowski zajmuje 34. miejsce.

Carlos Sainz jest bardzo blisko końcowego zwycięstwa wśród kierowców samochodowych. Hiszpan wygrał dzisiejszy etap i umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej.