migracja
migrator migrator 18.01.2010

NHL: Owieczkin strzela, Capitals wygrywają

Washington Capitals pokonali 5:3 Philadelphia Flyers. Dwutysięczny strzał na bramkę w karierze oddał Aleksander Owieczkin.

W rywalizacji drużyn z Dywizji Centralnej NHL Chicago Blackhawks pokonali po karnych Detroit Red Wings 4:3. Drużyna z Wietrznego Miasta umocniła się na prowadzeniu w Konferencji Zachodniej.

Spotkania tych drużyn zawsze budziły wielkie emocje. Przez ostatnie lata to Detroit wygrywało Dywizję Centralną, teraz sytuacja się odwraca - to Chicago prowadzi, a Detroit walczy o miejsce w pierwszej ósemce. Bohaterem meczu był Patrick Sharp, który zdobył decydującą bramkę w karnych, a wcześniej trafił w regularnych 60 minutach gry.

Washington Capitals pokonali 5:3 Philadelphia Flyers. Dwutysięczny strzał na bramkę w karierze oddał Aleksander Owieczkin. Kapitan Capitals po raz pierwszy w karierze skutecznie wykonał rzut karny, co dało jego drużynie prowadzenie 5:2. Owieczkin dwa tysiące strzałów oddał w ciągu 4 i pół roku kariery. Nikomu przed nim nie udało się to szybciej niż w ciągu 6 lat. Z 2000 strzałów do bramek rywali wpadło 249.

New York Rangers pokonali Montreal Canadiens 6:2. Po dwie bramki mieli Brandon Dubinsky i Ryan Callahan, ten ostatni miał też dwie asysty.

9 bramek padło w meczu Anaheim-Calgary, przy czym pięć z nich - dla drużyny z Kalifornii. Decydująca okazała się 3. tercja, którą Ducks wygrali 2:0 po golach Coreya Perry'ego i Bobby'ego Ryana.