Aneta Hołówek 06.02.2011

PŚ w biathlonie - zwycięstwo Boeufa, Sikora 17.

Zwycięstwem Francuza Alexisa Boeufa zakończył się bieg na dochodzenie na 12,5 km biathlonowego Pucharu Świata w amerykańskim Presque Isle. Tomasz Sikora (AZS AWF Katowice) zajął 17. miejsce.
Tomasz SikoraTomasz Sikorafot. PAP/EPA

Na drugiej pozycji finiszował Rosjanin Iwan Czerezow, a na trzeciej Szwed Carl Johan Bergman. Lider PŚ Norweg Tarjei Boe był szósty.

Zwycięzca piątkowego sprintu, 23-letni Niemiec Arnd Peiffer podczas ostatniej wizyty na strzelnicy spudłował aż trzy razy i nie obronił swojej lokaty. Ostatecznie znalazł się tuż za podium.

24-letni Boeuf odniósł największy sukces w karierze. Na podium PŚ dotąd stanął tylko raz - w poprzednim sezonie był trzeci w Anterselvie w biegu na 20 km. W niedzielę w imponującym stylu zaatakował z dziewiątej pozycji, kolejno wyprzedzając bardziej utytułowanych rywali. Na strzelnicy "zarobił" w sumie dwie karne rundy, ale inni mylili się znacznie częściej. Francuz Martin Fourcade - trzeci w klasyfikacji generalnej PŚ, który w sprincie był drugi, spudłował aż sześć razy i spadł na siódmą lokatę.

Cztery niecelne strzały Sikory spowodowały, że najlepszy polski biathlonista zanotował awans zaledwie o jedno miejsce. Jeden błąd więcej popełnił Łukasz Szczurek, a i tak udało mu się awansować z 55. na 46. lokatę.