Aneta Hołówek 23.02.2013

Kamil Stoch: medal był na wyciągnięcie ręki, a ja rękę cofnąłem

Kamil Stoch zajął ósme miejsce w konkursie skoków narciarskich mistrzostw świata we włoskim Predazzo. Zwyciężył Norweg Anders Bardal, drugi był Austriak Gregor Schlierenzauer, a trzeci Słoweniec Peter Prevc.
  • Tomasz Zimoch - relacja ze skoczni w Predazzo (PR1) - część 6

Po pierwszym skoku Stoch zajmował drugie miejsce i wydawało się, że reprezentant Polski stanie wreszcie na podium. Zakopiańczyk uzyskał 102 m i o 2,8 pkt ustępował jedynie Bardalowi. Trzeci był Schlierenzauer.
Podopieczny Łukasza Kruczka w serii finałowej spisał się jednak znacznie słabiej. Skoczył 97 m, ale o tak dużym spadku w klasyfikacji zadecydowały przede wszystkim niskie noty za styl. Gdyby sędziowie ocenili go tak samo, jak przy pierwszej próbie, to o 0,1 pkt wyprzedziłby Prevca i zdobył brązowy medal.
- Nie wiem dokładnie, co się stało. Czuję po prostu, że zepsułem ten skok. Ciągnąłem go do końca, przez co lądowanie było złe. Każdy z nas wiedział co ma zrobić. Ja nie zrobiłem tego, co do mnie należało. Trzeba było oddać drugi skok taki jak pierwszy i teraz rozmawialibyśmy zupełnie inaczej. Medal był na wyciągnięcie ręki, a ja rękę cofnąłem - powiedział Stoch.
- Nie było żadnego problemu z głową. Byłem całkowicie wyluzowany. Nie miałem żadnego sygnału z wewnątrz ciała, że coś jest nie tak. Cały dzisiejszy dzień był dobry, aż do tego skoku w serii finałowej - dodał.
Z pozostałych reprezentantów Polski najlepiej spisał się Maciej Kot, który był 11. Piotr Żyła zajął 23. lokatę, a Dawid Kubacki nie zakwalifikował się finałowej serii i został sklasyfikowany na 31. miejscu.
W niedzielę na średniej skoczni po raz pierwszy w historii odbędzie się konkurs drużyn mieszanych. Indywidualne zmagania na obiekcie HS 134 zaplanowano na czwartek.