Aneta Hołówek 23.02.2013

Justyna Kowalczyk postanowiła: to nie ma sensu!

Justyna Kowalczyk nie wystartuje we wtorkowym biegu indywidualnym na 10 km techniką dowolną narciarskich mistrzostw świata w Val di Fiemme. "Skoro trener powiedział, że nie wezmę udziału, to już jest postanowione" - powiedziała Polka po ceremonii medalowej.
Justyna Kowalczyk uczestniczy w dekoracji za zajęcie 5. miejsca w biegu łączonym (7,5 km techniką klasyczną plus 7,5 km techniką dowolną)Justyna Kowalczyk uczestniczy w dekoracji za zajęcie 5. miejsca w biegu łączonym (7,5 km techniką klasyczną plus 7,5 km techniką dowolną)PAP/Grzegorz Momot

Udział w tej konkurencji od dawna stał pod znakiem zapytania. Kowalczyk w niedzielę co prawda zajęła w niej drugie miejsce w zawodach Pucharu Świata w Davos, ale trener Wierietielny i tak podkreślał, że ostateczną decyzję podejmie już w trakcie mistrzostw.
- Trener już po dzisiejszym biegu powiedział wam, że nie wystartuję. Czyli to już jest postanowione - skwitowała narciarka z Kasiny Wielkiej. - Ten start nie ma po prostu sensu - dodała.
Kolejny start czeka Polkę w czwartek, w rywalizacji sztafet.
- Została mi jedna szansa na medal, bieg na 30 km. Będę teraz trenowała, a do sztafety zamierzam podejść na sto procent. Dziewczyny pokazały się dziś z dobrej strony, więc może powalczymy - zdradziła.

Justyna
Justyna Kowalczyk uczestniczy w dekoracji za zajęcie 5. miejsca w biegu łączonym (7,5 km techniką klasyczną plus 7,5 km techniką dowolną)

Kowalczyk we Włoszech rywalizowała już dwukrotnie. W czwartek po upadku w finale sprintu zajęła szóste miejsce, a w sobotnim biegu łączonym była piąta, ustępując czterem Norweżkom. Obie konkurencje wygrała Marit Bjoergen.

Relacji na żywo z mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym w Val di Fiemme możnasłuchać na antenie radiowej Jedynki. Zawody komentuje Tomasz Zimoch.