Marcin Nowak 13.03.2013

Justyna Kowalczyk wolałaby wygrać po walce

Jeszcze przed zawodami w Drammen okazało się, że nasza biegaczka została triumfatorką tegorocznej edycji Pucharu Świata w biegach narciarskich.
Justyna KowalczykJustyna KowalczykIAR
  • Barbara Sobańska, dyrektor Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego o triumfie Justyny Kowalczyk (IAR)
  • Barbara Sobańska, dyrektor Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego podsumowuje sezon w wykonaniu Justyny Kowalczyk (IAR)

Wszystko przez rezygnację Norweżki Therese Joahug ze startu w dzisiejszych zawodach. Tylko ona - zajmując drugie miejsce w klasyfikacji generalnej mogła teoretycznie zagrozić Polce w zdobyciu Kryształowej Kuli.
Barbara Sobańska, dyrektor Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego, którego absolwentką jest Justyna Kowalczyk, podkreśla, że nasza zawodniczka wolałaby zdobyć Puchar Świata po walce w dzisiejszych zawodach.
Według Sobańskiej, nasza zawodniczka tegoroczny sezon zimowy może zaliczyć do udanych, choć oczywiście wyniki na mistrzostwach świata w Val die Fiemme pozostawiły spory niedosyt:
Pierwsze w swojej karierze zawody Pucharu Świata Justyna Kowalczyk wygrała w 2007 roku. Wtedy w sezonie zimowym 2007/2008 zajęła w klasyfikacji generalnej trzecie miejsce. Potem było już tylko lepiej i teraz nasza biegaczka ma już na swoim koncie cztery Kryształowe Kule.