Martin Ruszkiewicz 24.03.2013

Kamil Stoch utrzymał podium PŚ. Tajner porównuje kariery Małysza i Stocha

Kamil Stoch zajął 3. miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w skokach narciarskich. Wcześniej na tym podium stawali tylko Adam Małysz i Stanisław Bobak.
Kamil StochKamil StochPAP/Grzegorz Momot
  • Apoloniusz Tajner - były trener Adama Małysza, obecnie prezes Polskiego Związku Narciarskiego - porównuje kariery Małysza i Stocha (Naczelna Redakcja Sportowa PR/IAR)

Apoloniusz Tajner - były trener Adama Małysza, obecnie prezes Polskiego Związku Narciarskiego - porównuje kariery Małysza i Stocha i przypomina, że przebiegały w nieco odmienny sposób.

- Adam Małysz i jego wielki wybuch talentu był w latach 96/97, potem przez 3 lata jego forma wyraźnie spadała, do takiego momentu, w którym chciał się wycofać i w wieku 23 lat znów zaczął świetnie skakać. Tak utrzymał się w światowej czołówce 10 lat. Natomiast Kamil Stoch systematycznie robi postępy, u niego nie ma takich wpadek, spadków formy jak u Adama - podkreślił Tajner.

W pierwszej dwudziestce Pucharu Świata 2012/2013 znalazło się jeszcze dwóch Polaków: Piotr Żyła był 15., a Maciej Kot - 18. Poza tym punkty Pucharu Świata zdobyło siedmiu Polaków: Dawid Kubacki, Krzysztof Miętus, Stefan Hula, Jan Ziobro, Aleksander Zniszczoł, Klemens Murańka i Krzysztof Biegun.

Kryształową Kulę, drugą w karierze, wywalczył Austriak Gregor Schlierenzauer, który triumfował również w klasyfikacji lotów. Drugi był Norweg Anders Bardal.

W klasyfikacji drużynowej, czyli w Pucharze Narodów, triumfowali Norwegowie, Polska zajęła piąte miejsce.