Logo Polskiego Radia
Polskie Radio Dzieciom
Joanna Osmańska 22.09.2020

Jak zostać reporterem? "Radyjko wyobraźnia"

Wyobraźnia w ujęciu naukowym to umiejętność tworzenia w myślach bodźców odbieranych przez zmysły - takich jak obrazów, dźwięków, zapachów… Czy to istotne? Zapewne.  Albert Einstein - któremu wyobraźni nie można odmówić - powiedział, że jest ona "ważniejsza od wiedzy". A przecież wiedza w połączeniu z wyobraźnią jest  najczęściej podstawą ludzkiej kreatywności!

Dlatego właśnie, z uwagi na tę kreatywność, Polskie Radio Dzieciom zaprasza wszystkich słuchaczy (a szczególnie tych młodszych) do "Radyjka Wyobraźnia". To krótka audycja, ale pełna ciekawych radiowych i reporterskich opowieści. Będziemy słuchać o radiu, uczyć się go, ćwiczyć wyobraźnię, a w końcu przyjdzie czas na własnoręczne reporterskie dźwięki naszych młodych słuchaczy.

Posłuchaj
06:11 Radyjko Wyobrażnia cz 1 22.09.mp3 Czy w radiu potrzebna jest wyobraźnia? (Jak zostać reporterem/Polskie Radio Dzieciom)_22.09.2020. 

Skoro wiemy już czym jest wyobraźnia, to czy w radiu można pracować bez niej? Czy jest ona reporterom niezbędna? W czym im pomaga? Warto posłuchać odpowiedzi na te pytania, żeby wyobraźnia towarzyszyła nam  podczas kolejnych radiowych spotkań. Włączcie "Wyobraźnię" i zróbcie z nami radio! Zapraszamy.

Jeśli macie pytania do reporterów Polskiego Radia Dzieciom to zapraszamy do kontaktu e-mailowego na adres: dzieci@polskieradio.pl z dopiskiem "REPORTERZY".

Audycja: Jak zostać reporterem
Autor: Reporterzy Polskiego Radia Dzieciom. W tym wydaniu Julia Rozbiecka
Data emisji: 22.09.2020.
Godzina emisji: 15.30.

Audycja Jak zostać reporterem w Polskim Radiu Dzieciom w każdy wtorek od 15.30 - 15.35.

jo