Koniec drugiego etapu Rajdu Dakar

Zakończył się drugi etap Rajdu Dakar. Jak radzą sobie Polacy?

Drugi etap Rajdu Dakar dobiegł końca.

Dziś szybka i wymagająca trasa, ponad 450 kilometrów odcinka specjalnego.

Początkowy odcinek to wydmy. Po 65 kilometrach piach zaczął się robić bardzo grząski, tam utknąłem na pięć/siedem minut – mówił nam Adam Tomiczek

Od 94 kilometra trasa rajdu dała możliwość szybszej jazdy a droga była bardziej kamienista.

Jakub Przygoński zajął ósme miejsce wśród kierowców samochodów na mecie 2. etapu rajdu Dakar. Polak z niemieckim pilotem Timo Gottschalkiem stracili do zwycięzcy Katarczyka Nasira al-Atijja 17 minut i 49 sekund. W klasyfikacji generalnej prowadzi Francuz Stéphane Peterhansel do którego piąty Przygoński traci 24 minuty i 27 sekund.

W rywalizacji motocyklistów Maciej Giemza uplasował się na 22 lokacie, Adam Tomiczek na 27, Konrad Dąbrowski na 43 a Jacek Bartoszek na 71 miejscu. Najszybszy okazał się Hiszpan Joan Barreda Bort, który prowadzi również w klasyfikacji generalnej (Giemza jest 20., Tomiczek 23., Dąbrowski 44., a Bartoszek 80).

Adam Tomiczek - jak mówi - do lidera traci około 33 minut. Plan na najbliższe dni – nie ryzykować, równym tempem dojechać do mety.

Adam Tomiczek/ mat. prasowe Adam Tomiczek/ mat. prasowe

Wśród kierowców quadów Kamil Wiśniewski zajął ósme miejsce. Wygrał Amerykanin Pablo Copetti. W klasyfikacji generalnej prowadzi Francuz Alexandre Giroud natomiast Wiśniewski jest ósmy.

W kategorii pojazdów UTV czwarte miejsce zajęli Aron Domżała z Maciejem Martonem, 16. był Michał Goczał z Szymonem Gospodarczykiem, a 21. Marek Goczał z Rafałem Martonem. Liderem klasyfikacji generalnej jest Chilijczyk Francisco López Contardo. Aron Domżała i Maciej Marton zajmują drugie miejsce. Natomiast Michał Goczał i Szymon Gospodarczyk są na 12. miejscu, a Marek Goczał i Rafał Marton na 22.