Nowe Technologie

Raport HUAWEI perspektywach bezpieczeństwa

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2012 00:00
Dokument autorstwa Johna Suffolka, Dyrektora ds. Bezpieczeństwa w HUAWEI, zatytułowany "Cyber Security Perspectives: 21st century technology and security - a difficult marriage" przedstawia wpływ, jaki kwestie cyberbezpieczeństwa wywierają na technologie, światowy łańcuch dostaw i społeczeństwo.
Raport HUAWEI perspektywach bezpieczeństwa
Foto: Glow Images/East News

 

„HUAWEI wierzy, że wszystkie zainteresowane strony – zarówno rządy, jak i branża ICT - muszą dostrzec, że bezpieczeństwo cybernetyczne to wspólny, globalny problem wymagający podejścia opartego na ocenie ryzyka, wymianie i wykorzystaniu najlepszych praktyk i międzynarodowej współpracy. Ten dokument to krok w kierunku zwiększenia świadomości branży ICT na temat globalnych wysiłków HUAWEI w obszarze cyberbezpieczeństwa. Przedstawia on nasze spojrzenie na to, co rządy i firmy powinny zrobić, by sprostać światowym wyzwaniom bezpieczeństwa cybernetycznego” – powiedział John Suffolk

 


  • Cyberprzestrzeń to nowy obszar, który stopniowo stał się „systemem nerwowym”, dzięki któremu i w którym operują społeczeństwa. W świecie, w którym ponad 87% społeczeństwa korzysta z telefonów komórkowych, problem cyberbezpieczeństwa jest globalnym wyzwaniem wymagającym rozsądnego i uniwersalnego rozwiązania.

 


  • Rządy, przedsiębiorstwa i konsumenci stają się coraz bardziej zależni od technologii wykorzystujących rozwiązania opracowane, zaprojektowane, zaprogramowane i wyprodukowane przez rożnych dostawców z całego świata, dlatego skala wyzwań związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa wzrasta wykładniczo.

Zobacz więcej na temat: firma telefony komórkowe
Czytaj także

Trend Micro: bezpieczeństwo informatyczne Q2 2012

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2012 00:00
Z raportu wynika, że cyberprzestępcy coraz częściej atakują wybranych użytkowników indywidualnych i firmy różnej wielkości w celu kradzieży danych osobowych i finansowych. Do takich ukierunkowanych zagrożeń można zaliczyć 142 miliony zablokowanych ataków na systemy małych firm, odnotowanych w drugim kwartale 2012 roku.
rozwiń zwiń