Nowe Technologie

Wywiad technologiczny

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2013 09:05
Z Hemalem Patelem, CEO Cyberoam, na temat nowych model UTM (Unified Threat Management; zunifikowane systemy do zarządzania bezpieczeństwem) oraz o modelu zarządzania w chmurze rozmawia Mikołaj Radziwonowicz.
Hemal Patel, Cyberoam
Hemal Patel, Cyberoam

 

Mikołaj Radziwonowicz: Niedawno Cyberoam zaprezentował urządzenie UTM z nowej serii NG. Jakie nowości znajdziemy w nowej serii?

Hemal Patel: Seria NG to najszybsze UTM-y dostępne na rynku. Bez przerwy wzrasta popyt na większą przepustowość sieci, głównie za sprawą nowych urządzeń, takich jak tablety czy smartfony, które wykorzystują firmową infrastrukturę sieciową. Przewidując potrzebę skutecznego zarządzania wydajnością sieci oraz konieczność zapewnienia wysokiego poziomu bezpieczeństwa, stworzyliśmy serię NG, która pozwala na kompleksową ochronę sieci bez kompromisów w kwestii oferowanych przepustowości.

Zostańmy jeszcze chwilę przy temacie przepustowości. Czy nowa seria NG jest szybsza od konkurencyjnych produktów?

Tak. Zależnie, z którym z konkurentów się porównujemy, nasze testy wykazują, że seria NG jest szybsza od rozwiązań innych producentów od 3 do 5 razy.

Czy produkty z serii NG będą miały podobną cenę jak produkty z poprzedniej serii?

Aby zachować dotychczasową konkurencyjność Cyberoam na światowych rynkach podjęliśmy decyzję, że seria NG będzie dostępna w sprzedaży w tych samych cenach co wcześniejsze rozwiązania.

Do jakiej grupy docelowej kierujecie swoją nową serię?

Tak jak to miało miejsce przy poprzedniej linii, seria NG jest przeznaczona dla sektora MŚP. Oczywiście, w ofercie mamy różne modele, od tych przeznaczonych dla firm klasy SOHO, poprzez te dedykowane średnim przedsiębiorstwom, a także dla dużych organizacji, w których liczba użytkowników sięga 5000.

Jakie są biznesowe plany Cyberoam, przewidziane na ten rok?

Wprowadziliśmy już w tym roku model zarządzania UTM-ami w chmurze, który oferujemy naszym partnerom bezpłatnie, tak aby umożliwić im zwiększanie zysków.

Chcemy także szerzej wejść w segment Enterprise, oprócz aktualnie dostępnego modelu CR2500iNG, planujemy również w najbliższym czasie wprowadzić na rynek urządzenie zabezpieczające sieci do 10000 użytkowników.

Naszym celem jest również umożliwienie partnerom handlowym Cyberoam działania jako MSSP, czyli oferowanie usług bezpieczeństwa dla swoich klientów. Spodziewamy się, że w tym modelu będzie wkrótce pracować coraz więcej partnerów i dzięki temu będą mogli bardziej efektywnie rozwijać swoją działalność.

Co skłoniło Cyberoam do wejścia na polski rynek?

Cyberoam rozszerza swoją obecność w Europie, a Polska stanowi dla nas jeden z najważniejszych rynków. Dysponujemy rozwiązaniami technologicznymi i zespołem specjalistów, którzy są w stanie zaspokoić rosnące zapotrzebowanie na rozwiązania zabezpieczające nowej generacji wśród polskich organizacji.

Nasza decyzja o wejściu na polski rynek miała charakter strategiczny, a jej słuszność potwierdza stale zwiększająca się liczba partnerów i klientów, którzy wybierają nasze rozwiązania do ochrony swoich sieci.

MR: Dziękuję za rozmowę.

HP: Dziękuję.



autor: Mikołaj Radziwonowicz

Czytaj także

Seagate wspiera open source dla chmury

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2013 11:04
Seagate ogłosił, że został członkiem i sponsorem OpenStack Foundation i projektu Open Compute. Firma pomoże w budowie bardziej skalowalnych, elastycznych rozwiązań wykorzystujących otwarte platformy przy jednoczesnej redukcji kosztów operacyjnych i zapewnieniu korzyści dla użytkowników.
rozwiń zwiń