Terminale serii TE: nowatorska funkcja wybierania głosowego i niezwykła zdolność adaptacji do jakości sieci
W swoich systemach wideokonferencyjnych Huawei od dawna stawia na przełomowe rozwiązania, m.in. jako pierwszy wprowadził na rynek tablety do dotykowej obsługi systemu pracujące na systemie Android. Z kolei nowa generacja serii TE (TE30, TE50 i TE60) wyposażona została - jako pierwsza na świecie - w funkcję głosowego wybierania połączeń. Dzięki niemu możliwe jest nawiązanie połączenia wymawiając nazwę konferencji, do której chcemy dołączyć – terminal sam rozpozna komendę i połączy się z odbiorcą.
Terminale Huawei serii TE oferują niespotykaną dotąd pojemność sieci i wysoką jakość usług przy minimalnych wymaganiach przepustowości.
Wpływają na to:
- kompresja H.264 HP (High Profile) i opatentowany przez Huawei system Video Motion Enhancement 2.0 (VME), które oferują jakość Full HD, wymagając znacznie mniejszej przepustowości sieci niż produkty innych firm,
- kodowanie H.264 SVC (Scalable Video Coding) i SEC 3.0, zapewniające płynną transmisję nawet w przypadku utraty 20 procent pakietów,
- funkcja inteligentnego rozpoznawania rysów twarzy oraz technologia podwajania liczby odtwarzanych klatek, które gwarantują stabilna komunikację wideo w różnych środowiskach systemowych.
Ponadto seria TE posiada unikalną funkcjonalność Wi-Fi, pozwalając uniknąć trudności związanych ze skomplikowanym okablowaniem - mikrofon i pilot kontrolny łączą się z terminalem bezprzewodowo.
MCU serii VP96: wysoka jakość dzięki inteligentnym i innowacyjnym rozwiązaniom
Nowa generacja mostków serii VP96 oferuje dużą pojemność, otwartość i interoperacyjność. Trzy modele – VP9630, VP9650 i VP9660 – zaspokoją potrzeby wideokonferencyjne firm i dostawców usług bez względu na ich wielkość i obszary działania. Użytkownicy mogą dodawać kolejne karty do mostków, aby zwiększyć pojemność platformy wideokonferencyjnej. Spośród trzech oferowanych modeli, VP9660 oferuje obecnie największą pojemność na rynku, obsługując maksymalnie nawet 168 połączeń Full HD.
Z kolei wyjątkowa funkcja uniwersalnego transkodowania 1080p60 pozwala innym urządzeniom takim jak systemy telepresence, osobiste terminale wideokonferencyjne (w tym terminale HD) i wideofony dołączyć do wspólnej sesji konferencyjnej, pomimo wykorzystywania innych protokołów, rozdzielczości i przepustowości. Każdy z uczestników będzie w stanie cieszyć się najwyższą jakością połączenia oferowaną przez dane urządzenie i przepustowość sieci. Uczestnicy mogą też korzystać z własnego układu okienek i strumienia wideo. MCU może też stosować uniwersalne transkodowanie do przesyłania innych treści. Gdy gospodarz wideokonferencji udostępnia obraz wideo w jakości 1080p, mostki MCU przetwarzają sygnał w zależności od rozdzielczości i szybkości poszczególnych terminali, aby zagwarantować utrzymanie odpowiedniej transmisji do wszystkich punktów końcowych. W połączeniu z technologią Huawei Service Management Center (SMC) 2.0, seria VP96 umożliwia płynną integrację z innymi systemami komunikacyjnymi takimi jak Microsoft Lync, Huawei eSpace, IBM Sametime i Skype.
MCU serii VP96 pozwalają na dynamiczne przydzielanie dostępnych portów, umożliwiając bardziej wydajne zagospodarowanie zasobów i uzyskanie wyższej stopy zwrotu z inwestycji (ROI).
VP96 posiada wbudowaną funkcję Interactive Voice Response (IVR). Po wybraniu ID docelowej konferencji lub adresu IP MCU, MCU odtwarza IVR, dzięki czemu użytkownicy w wygodny sposób prowadzeni są przez proces tworzenia nowych lub dołączania do istniejących konferencji. Ponadto seria VP96 posiada preinstalowaną aplikację gatekeeper (GK), pozwalającą użytkownikom na inicjowanie, planowanie i zarządzanie konferencjami przy pomocy intuicyjnego interfejsu sieciowego.
MCU serii VP96 oferują również opcjonalną funkcjonalność ISDN, która realizuje połączenie do sieci komutowanych i redukuje koszty związane z dodatkowymi urządzeniami dla tej usługi.
autor: Robert Kamiński