Nowa inwestycja w chmurę, którą przeprowadza IBM pozwoli klientom rozlokowywać i kontrolować swoje dane na całym świecie. IBM SoftLayer daje klientom możliwość wyboru środowiska i lokalizacji chmury, które najlepiej odpowiadają ich potrzebom biznesowym oraz zapewniają przejrzystość w takich kwestiach jak miejsca przetrzymywania danych, kontrola nad bezpieczeństwem danych i ich ulokowaniem.
Według wyliczeń IBM, wartość globalnego rynku usług w chmurze wzrośnie do 200 miliardów dolarów do 2020 roku głownie dzięki wykorzystywaniu chmury przez przedsiębiorstwa oraz administrację publiczną do takich celów jak sprzedaż, rozwój produktu, zarządzanie łańcuchami dostaw oraz zmiany praktyk biznesowych.
- W tym roku IBM planuje dostarczać usługi w chmurze z 40 centrów danych rozlokowanych w 15 państwach świata na pięciu kontynentach, włączając w to Północną Amerykę, Południową Amerykę, Europę, Azję i Australię. IBM otworzy 15 nowych centrów na całym świecie, które dołączą do 13. globalnych centrów danych wyspecjalizowanych w dostarczaniu rozwiązań SoftLayer oraz 12. IBM.
- Najnowsze centra danych powstaną m.in. w Chinach, Waszyngtonie, Hong Kongu, Londynie, Japonii, Indiach, Kanadzie, Meksyku oraz w Dallas. Tym samym firma IBM będzie miała swoje centra danych we wszystkich najważniejszych geograficznie i finansowo miejscach na świecie. Ponadto w 2015 roku firma planuje inwestycje na Bliskim Wschodzie i Afryce.
- W zeszłym roku firma IBM zdecydowała się na dużą inwestycję zwiększając swoje znaczne portfolio przez przejęcie firmy SoftLayer za 2 miliardy dolarów. Dzisiejszy komunikat jest kolejnym dużym krokiem naprzód w rozszerzaniu obecności IBM na rynku usług opartych o chmurę - powiedział Erich Clementi, senior vice president, IBM Global Technology Services.
IBM SoftLayer dostarcza wysokiej jakości usługi w modelu cloud computing. Połączenie lokalnych centrów danych oraz globalnej sieci pozwala klientom umieszczać dane tam, gdzie to jest wymagane i wtedy, kiedy to jest wymagane oraz konsolidować czy agregować dane wtedy, kiedy to jest konieczne. Dzięki temu wydajność i czas reakcji są zoptymalizowane. Unikalna architektura sieci SoftLayer pozwala klientom optymalizować wydajność przy użyciu prywatnych sieci bez konieczności używania niekontrolowanych publicznych sieci i Internetu.
autor: Cezary Tchorek-Helm/IBM