Nowe Technologie

Nowe aplikacje dla wsparcia pracy mobilnej w MŚP

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2014 19:20
Nowe monochromatyczne urządzenia wielofunkcyjne gotowe do obsługi urządzeń mobilnych pomagają małym firmom i grupom roboczym uwolnić potencjał zdalnej pracy.
Nowe aplikacje dla wsparcia pracy mobilnej w MŚP
Foto: materiały promocyjne

Nowe urządzenia obsługują szeroką gamę rozwiązań do mobilnego skanowania i druku, w tym nową aplikację Canon Mobile Scanning for Business oraz zaktualizowaną aplikację Canon Mobile Printing, które również zostały dziś zapowiedziane.

i-SENSYS MF6140dn i MF6180dw

Nowe urządzenia i-SENSYS MF6140dn i MF6180dw, które zastępują popularną serię i-SENSYS MF5900, to najbardziej zaawansowane, monochromatyczne urządzenia wielofunkcyjne z linii i-SENSYS, oferujące wyjątkową wydajność w kompaktowej obudowie.

Nowe urządzenia wzbogacają tę kategorię drukarek i-SENSYS o różnorodne funkcje mobilne, w tym obsługę rozwiązań Apple AirPrint™ i Google Cloud Print, a także zaktualizowanej aplikacji Canon Mobile Printing oraz nowej aplikacji Canon Mobile Scanning for Business. Dodatkowe funkcje pomagają małym firmom i niewielkim grupom roboczym pracować wydajniej, umożliwiając organizowanie, drukowanie i skanowanie dokumentów z poziomu urządzeń mobilnych.

''

Ponadto model i-SENSYS MF6180dw został standardowo wyposażony w łączność Wi-Fi i jest kompatybilny ze środowiskami druku postscriptowego, co pozwala organizacjom drukować grafikę i tekst w jakości, która dorównuje oryginalnym dokumentom.

Zarówno i-SENSYS MF6140dn, jak i MF6180dw oferują dużą szybkość druku (do 33 stron na minutę), a automatyczny druk dwustronny i niski wskaźnik TEC3 pozwalają biurom na oszczędność zasobów - zarówno czasu, energii, jak i kosztów druku.

Nowa aplikacja Canon Mobile Scanning for Business

Wraz z urządzeniami i-SENSYS debiutuje nowa aplikacja Canon Mobile Scanning for Business, która obsługuje urządzenia z linii Canon i-SENSYS, imageRUNNER i imageRUNNER ADVANCE. Bezpłatna aplikacja umożliwia użytkownikom skanowanie dokumentów bezpośrednio do urządzeń mobilnych i do chmury, wysyłanie ich pocztą elektroniczną, a także modyfikowanie ustawień skanowania, takich jak rozdzielczość, format pliku lub tryb kolorów. Za pomocą aplikacji można też zarządzać zeskanowanymi dokumentami zapisanymi w urządzeniu — zmieniać lokalizację plików, przygotować skany do druku albo udostępnić je za pośrednictwem innych aplikacji zainstalowanych w urządzeniu.

Aktualizacja aplikacji Canon Mobile Printing

Nowa wersja popularnej aplikacji Canon Mobile Printing do systemu iOS oferuje nową usługę konwersji danych, która gwarantuje, że dokumenty4 zostaną wydrukowane w prawidłowym układzie. Podczas drukowania aplikacja koryguje potencjalne uszkodzenia formatu lub układu dokumentów poprzez przekształcanie ich w chmurze, zamiast polegać na mechanizmie renderingu zainstalowanym w samym urządzeniu mobilnym.

Aplikacja Google Cloud Print dla urządzeń MEAP i obsługa Windows RT

Oprócz aktualizacji aplikacji mobilnych Canon dodał wsparcie dla drukarek i-SENSYS z obsługą MEAP do swojej aplikacji Google Cloud Print for MEAP, dzięki czemu obecnie nadają się one do pracy mobilnej.5 Ponadto niektóre istniejące urządzenia i-SENSYS obsługują teraz druk z tabletów Windows RT.

Dostępność

  • Nowe urządzenia i-SENSYS MF6140dn i MF6180dw będą dostępne od 1 marca 2014 r.
  • Nowa aplikacja Canon Mobile Scanning for Business zostanie udostępniona na początku lutego 2014 r. dla urządzeń z systemem iOS oraz w lipcu 2014 r. dla urządzeń z systemem Android.
  • Zaktualizowana aplikacja Canon Mobile Printing jest obecnie dostępna dla urządzeń z systemem iOS. Wersja do systemu Android ma pojawić się w kwietniu 2014 r.
  • Aplikacja Google Cloud Print Print MEAP dla urządzeń i-SENSYS oraz rozszerzona obsługa Windows RT są już dostępne.

 

autor: Mariola Cz.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Czytaj także

Microsoft: polskie MŚP popierają pracę zdalną

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2013 10:54
WG badanie IPSOS Mori najbardziej zainteresowanym sektorem w rozwijaniu pracy zdalnej są małe i średnie przedsiębiorstwa. Szacuje się, iż w Polsce około 3 proc. wszystkich zatrudnionych pracuje zdalnie. Dla porównania w Europie współczynnik ten wynosi 15 proc.
rozwiń zwiń