Jedynka
Aneta Hołówek 21.06.2012
Lesław Ćmikiewicz
Lesław Ćmikiewicz , foto: Andrzej Szozda/PR

- Czechom należą się brawa za pierwszą połowę meczu na Stadionie Narodowym - powiedział ekspert Polskiego Radia na Euro 2012, Lesław Ćmikiewicz.

Lesława Ćmikiewicza bardzo interesowały statystyki meczu. Ekspert podkreślał, że zawodnicy z Czech, Jiracek i Pilar przebiegli niesamowicie dużo w spotkaniu z Portugalią.

Jak się okazuje Jiracek przebiegł ponad 11 km, a Pilar ponad 10 km.

Przez większą część spotkania bohaterem meczu był Petr Cech, który długo dokonywał cudów w bramce, ale przy strzale Cristiano Ronaldo w 80. minucie nie miał szans. Portugalia pokonała w Warszawie Czechy 1:0 w ćwierćfinale Euro 2012.

Prowadzący Studio Euro w Jedynce Cezary Gurjew łączył się z korespondentami Polskiego Radia w Pradze i Lizbonie, Pawłem Szukałą i Adrianą Bąkowską. Swoimi wrażeniami z meczu podzielił się także były bramkarz reprezentacji Polski i FC Porto, Józef Młynarczyk.