"Rzut karny pozwolił Grekom wyjść z twarzą"

Jedynka
Piotr Grabka 22.06.2012
Jan Urban
Jan Urban, foto: Wikipedia/Jan Szurek

- Było widać, że to tylko kwestia czasu, aż Niemcy odpowiedzą na stratę gola, bo druga połowa też była dosyć jednostronna - mówił w Jedynce Jan Urban, ekspert Polskiego Radia od Euro 2012.

Reprezentacja Niemiec pokonała w Gdańsku Grecję 4:2 i została drugim półfinalistą Euro 2012. Mimo bardzo wyraźnej przewagi piłkarze Joachima Loewa dali się zaskoczyć rywalom na początku drugiej połowy. - W pierwszej części meczu Grecy mieli może dwie próby kontrataku, natomiast po przerwie wykorzystali ten element gry znakomicie i troszeczkę napędzili stracha Niemcom - przyznał Jan Urban.

Były reprezentant Polski, a obecnie szkoleniowiec Legii Warszawa chwalił Joachima Loewa za zmiany, jakich dokonał w składzie na spotkanie z Grecją. - To świadczy o odwadze trenera i bardzo dużym zaufaniu, jakim darzy on zawodników, którzy grali w mniejszym wymiarze czasowym. Dzisiaj tym wygranym jest Joachim Loew - mówił w "Studiu Euro radiowej Jedynki".

Porowadzący audycję, Cezary Gurjew połączył się także z korespondentem Polskiego Radia w Berlinie, Wojciechem Szymańskim oraz Józefem Wandzikiem, byłym bramkarzem reprezentacji Polski i Panathinaikosu Ateny.