Loew poszedł mocno "po bandzie" w meczu z Grecją

Aneta Hołówek 23.06.2012

Niemiecka prasa nie szczędzi pochwał pod adresem reprezentacji Niemiec i trenera Loewa, który zdecydował się na odważne zmiany w składzie podczas meczu z Grecją.

Efektowne zwycięstwo Niemców nad Grecją 4:2 wprowadziło ekipę Joachima Loewa do półfinału piłkarskich mistrzostw Europy.
Niemieccy komentatorzy podkreślają, że Joachim Loew podjął duże ryzyko sadzając na ławce rezerwowych trzech piłkarzy z jego podstawowej jedenastki. Ale w tym przypadku opłaciło się ryzykować. Zmiennicy nie zawiedli, a "Loew okazał się być największym zwycięzcą” - ocenia dziennik "Die Welt”.
"Niemcy rozbili grecki bastion” to już tytuł ze strony internetowej magazynu "Kicker”. Jak czytamy zwycięstwo Niemców było wysoce zasłużone.
"Niemcy chwiały się tylko przez sześć minut” - to z kolei tytuł z "Sueddeutche Zeitung”, bo właśnie sześciu minut potrzebowali niemieccy piłkarze na wyjście na prowadzenie po wyrównującej bramce zdobytej przez Greków.

Teraz czas na półfinał, w którym Niemcom przyjedzie się zmierzyć z Anglikami albo Włochami.