Znów głośno się mówi o umowie handlowej Unia Europejska - Stany Zjednoczone. Jak donosi korespondentka Polskiego Radia w Brukseli - Beata Płomecka, w poniedziałek odbyła się kolejna runda negocjacyjna między Unią Europejską, a Stanami Zjednoczonymi. Te negocjacje są poufne i nie jest znany przebieg dyskusji z przekazów oficjalnych. Ale agencja Reutera dotarła do negocjatorów i poinformowała, że Unia Europejska podczas tego spotkania zaproponowała prawie całkowite zniesienie ceł, aż na ponad 90% towarów sprowadzanych z USA. Pozostałe cła byłyby stopniowo znoszone. Unia Europejska wiąże z tą umową wielkie nadzieje. Ponadto w audycji o pomocy finansowej dla LOT-u, o referendum w Szwajcarii, oraz o rozmowach ministrów ds. unijnych. W audycji także przegląd europejskiej prasy gospodarczej opracowany przez Pawła Sołtysa.