- Unia Europejska przekazała Ukrainie pierwszą transzę pomocy finansowej wynoszącą 100 mln euro. Jest to część programu wsparcia makroekonomicznego dla Ukrainy o łącznej wartości ponad 1,5 mld euro. Jego celem jest pomoc Ukrainie w spłaceniu części pilnych należności oraz ustabilizowaniu budżetu. Cały pakiet pomocowy wynosi 11 mld euro.
- Po wakacjach Komisja Europejska zakończy postępowanie przeciwko Google. Dochodzenie KE w sprawie monopolistycznych praktyk amerykańskiej firmy zostało rozpoczęte w listopadzie 2010 roku. Firmie grozi kara w wysokości kilku miliardów euro.
- Komisja Europejska przedstawiła zastrzeżenia trzem bankom, które są podejrzewane o udział w zmowie i manipulacje stopami procentowymi w walucie euro. Jeśli podejrzenia Brukseli się potwierdzą, będzie to oznaczało naruszenie unijnych zasad zakazujących uczestnictwa w kartelach, a to z kolei oznacza poważne kary finansowe.
- Kryzys i niezadowolenie obywateli w wielu krajach sprawiły, że do nowego Parlamentu Europejskiego może wejść silna reprezentacja eurosceptyków. Radykałowie w wielu krajach Unii Europejskiej zyskiwali w ostatnich miesiącach na popularności. Są prognozy, że nawet 1/3 miejsc przypadnie eurosceptykom w PE liczącym 751 deputowanych. Najczęściej pojawiające się analizy mówią jednak o 40-osobowej reprezentacji skrajnej prawicy. Na duże poparcie może też liczyć skrajna lewica.