Przywódcy 4 krajów UE (Francji, Wielkiej Brytanii Niemiec i Włoch) i Stanów Zjednoczonych porozumieli się w sprawie konieczności zmiany polityki wobec Rosji. Komunikat w tej sprawie opublikował Pałac Elizejski – informuje tygodnik L’Express. W oświadczeniu czytamy, że wobec braku poprawy sytuacji na Ukrainie Angela Merkel, Barack Obama, David Cameron, Matteo Renzi oraz Francois Hollande wyrażają wolę przyjęcia nowego kursu wobec polityki Kremla
Sankcje UE przeciwko Putinowi. Zakaz handlu z rosyjskimi bankami, gdzie dominuje kapitał państwowy. Koniec ze sprzedawaniem Moskwie sprzętu do wydobywania łupków czy ropy. Do tych propozycji dotarł Financial Times. Propozycji, które - jak przewiduje Guradian - konkretnego kształtu nabiorą najpóźniej we czwartek. Jednak na Wyspach nikt nie ma złudzeń: Londyn na tym wszystkim straci.
Viktor Orban po raz kolejny dostarczył Brukseli powód do zdziwienia. Premier Węgier zapowiedział koniec liberalnej demokracji – pisze portal EUObserver. Wcześniej wielokrotnie Budapeszt otrzymywał reprymendy od unijnej stolicy za działania uderzające w wolność władzy sądowniczej oraz mediów. Ostatnio Viktor Orban był też krytykowany w UE za utrzymywanie bliskich relacji z prezydentem Putinem i sprzeciwianie się sankcjom wobec Rosji.
UE zdecydowała się inwestować 60 mld euro rocznie w doskonalenie robotów najnowszej technologii. Spośród szacowanej przez Światową Organizację Zdrowia na 50 mln liczby ludzi chorych na padaczkę aż 15-tu mln nie da się leczyć farmakologicznie. Ratunkiem dla nich może być najnowocześniejsza technologia wprzęgnięta w służbę medycyny, zwłaszcza chirurgii precyzyjnej – pisze El Pais, który zastanawia się nad skutkami wprowadzania robotów w ludzkie życie.