- Ukraina postawiła na europejski kierunek – wskazują na to wyniki z wyborów parlamentarnych w tym kraju. Najwięcej głosów zyskały dwie prounijne partie, premiera i prezydenta. Arsenij Jaceniuk i Petro Poroszenko już prowadzą koalicyjne konsultacje. Szefowie Rady Europejskiej i Komisji Europejskiej mówią o zwycięstwie demokracji i gratulują obywatelom Ukrainy.
- Premier Włoch Matteo Renzi - nawiązując do problemu wzrostu składek poszczególnych krajów, przeciwko czemu zaprotestował brytyjski premier - wyjaśnił, że nie nazwał tego „śmiercionośną bronią”, jak powiedział David Cameron, lecz mówił o technokracji i biurokracji. Włochy dają co roku Europie 20 miliardów, a dostają dziesięć mld euro. Londyn musi dopłacić unijnemu budżetowi 2 mld euro do 1 grudnia. - Nie zapłacę w tym terminie - grozi premier Wielkiej Brytanii.
- Cała wspólnota międzynarodowa jest poddana testowi przez epidemię eboli - tak uważa nowy komisarz ds. pomocy humanitarnej Christos Stylianides, który został też unijnym koordynatorem ds. walki z tą chorobą. Ma on czuwać nad tym, aby Unia Europejska działała w tym zakresie szybko i skutecznie.