Związki skrajnej prawicy w niektórych krajach UE -z Rosją. Europejską skrajną prawicę i Kreml łączy ideologia, którą obserwatorzy tego zjawiska nazywają „postkomunistycznym neokonserwatyzmem”. Ale głównym punktem stycznym jest tu wrogość do UE – podkreśla brytyjski „The Guardian”.
Kraje UE zgłaszają swoje listy projektów inwestycyjnych w ramach „planu Junckera”. Plan ten zakłada mobilizację 315 mld euro w ciągu trzech lat na sfinansowanie np. inwestycji w sektorze cyfrowym i innowacji czy odnowienie sieci transportu kolejowego i morskiego - donosi tygodnik „ Le Point”.
Włochy ,wśród krajów UE, w czołówce pod względem korupcji. Pisze o tym dziennik „Il Fatto Quotidiano”, powołując się na Transparency International. Organizacja wskazała na Włochy , jako najbardziej skorumpowany kraj na kontynencie. Jedyni rywale, którzy mogą zagrozić pozycji lidera w UE to Bułgaria i Grecja.
KE, EBC i MFW : nadzór nad gospodarką Grecji będzie kontynuowany przynajmniej do lutego 2015 – informuje tygodnik „European Voice”. Z kolei belgijski dziennik „De Tijd” donosi o inicjatywie Brukseli i Antwerpii związanej z realizacją unijnego pakietu klimatyczno-energetycznego.
Grecja nadal potrzebuje wsparcia finansowego KE, MFW i EBC. Wciąż trudną sytuację polityczno-gospodarczą Grecji komentuje dziennik El Pais.