Znamy pierwsze szczegóły Olimpiady Teatralnej - jednego z najważniejszych wydarzeń Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016. - Na Dolny Śląsk przyjadą mistrzowie światowego teatru – zapowiada Jarosław Fret, członek komitetu organizacyjnego imprezy.
Zarządzanie budynkami związanymi z europejskim dziedzictwem religijnym - to temat projektu ALTERheritage, dofinansowanego z budżetu kulturalnego UE. – Zależy nam na wymianie doświadczeń między instytucjami z całej Europy – podkreślają uczestniczki przedsięwzięcia, Leena Seim i Pilar Bahamonde.
Pomoc w adaptacji dzieciom imigrantów – to cel gry obrazkowej „mini-rozmówki”, sfinansowanej z Funduszy EOG. - Gra powstanie podczas piętnastu warsztatów z udziałem polskich, wietnamskich i chińskich gimnazjalistów – informują organizatorki przedsięwzięcia, Michalina Jarmuż i Aleksandra Ośko.
Sprawy ekonomiczne dominowały w tym tygodniu w prasie europejskiej. Doniesienia gazet czeskich i belgijskich śledzili Paweł Szukała i Beata Płomecka.