UE powinna się znowu stać „twardą potęgą"- Les Echos - a osiągnąć to można przede wszystkim poprzez zwiększenie budżetów na obronę.
To słowa prof. Dominique Moisi: W obliczu nowych zagrożeń przyszedł czas na redefinicję całej europejskiej polityki bezpieczeństwa – uważa Moisi -
Grecki premier dostał dwa miesiące na przeprowadzenie reform, których jego poprzednik nie zdołał wdrożyć przez dziesięć miesięcy - Sueddeutsche Zeitung - Kraje strefy euro w rzeczywistości odcięły Grecję od kredytów.
Premier Tsipras musi wyjaśnić UE, w jaki sposób jego kraj wypełni uprawnione oczekiwania kredytodawców. Minister Frank-Walter Steinmeier: Zapewniliśmy sobie chwilę oddechu, nic więcej – Bild.
Nie myślcie, że Grexit jest niemożliwy - The Telegraph - EBC i MFW już pracują nad tym, jak gładko przeprowadzić tę operację, unikając wstrząsów na rynkach Euro nie jest już tak zagrożone, jak wcześniej w czasie kryzysu.
Europejska unia energetyczna o krok bliżej – ABC - Łącząc państwa członkowskie na rynkach energetycznych, będziemy mniej zależni i bardziej konkurencyjni. Potrzebujemy takich przykładów w całej UE