Polskie Radio

Magazyn Europejski

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2015 22:17
Komisja Europejska chce ograniczyć dominująca na rynku pozycje firmy Google. Komisja Europejska apeluje o solidarność wszystkich państw Wspólnoty wobec problemu rosnącej liczby uchodźców z Azji i Afryki.
Audio

Komisja Europejska chce ograniczyć dominująca na rynku pozycje firmy Google. Za praktyki monopolistyczne internetowemu gigantowi grozi ogromna kara. O szczegółach rozmawiamy z Michałem Wojtalikiem z Instytutu Globalnej Odpowiedzialności.

Czy w Polsce przybędzie uchodźców? Komisja Europejska apeluje o solidarność wszystkich państw Wspólnoty wobec problemu rosnącej liczby uchodźców z Azji i Afryki. Kraje Południa narzekają, że same nie dadzą sobie rady. Jeden z pomysłów zakłada uzależnienie liczby imigrantów w danym kraju od liczby jego mieszkańców. Więcej na ten temat – Krzysztof Horwat.

Zobacz więcej na temat: Euranet Plus