Problemy z przemieszczaniem się uchodźców na terenach krajów UE. „The Irish Times” pisze, że wiozący imigrantów pociąg relacji Budapeszt – Monachium został zatrzymany na granicy węgiersko-austrijackiej. Irlandzki dziennik pisze tez, że władze UE przeznaczają dla Francji dodatkowe 5 mln euro na pomoc imigrantom, którzy czekają w obozie w Calais.
Niemiecka prasa o fali uchodźców przybywających do UE. Dziennik „Sueddeutsche Zeitung” krytykuje europejską politykę azylową, nazywając ją absurdalną, o problemie pisze też dziennik „Frankfurter Allgemeine Zeitung”, z kolei komentator „Die Welt” opowiada się za zwiększeniem uprawnień unijnego komisarza ds. migracji.
W polityce rolnej UE jest wiele do zrobienia. Najpilniejszym zadaniem w tej chwili jest znalezienie rozwiązań w obliczu kryzysu na rynkach w różnych sektorach- czytamy w hiszpańskim dzienniku “La Razón”.
Sprawy bytowe młodych obywateli krajów UE. Hiszpański dziennik „La Vanguardia” zamieszcza dane Eurostatu za rok 2013, z których wynika, że 37,4% Hiszpanów między 25 a 34 rokiem życia nadal mieszka z rodzicami. Podobnie jest na całym południu i wschodzie Europy, odwrotna tendencja panuje w krajach skandynawskich.
„Cornish pasty” nie zasługuje na miano produktu regionalnego, chronionego przez prawo UE. Tzw. pieróg kornwalijski jest wynikiem eksperymentów londyńskiej klasy średniej- informuje „The Independent”, powołując się na opinię historyka sztuki kulinarnej, Petera Brears'a. Twierdzi on, że unijne prawo pozwalające używać nazwy „Cornish pastry” wyłącznie dla pierogów wyrabianych w Kornwalii – jest nieuzasadnione.