Turcja blokuje uchodźcom granicę lądową z krajem UE. Hiszpański „El Diario” informuje, że władze tureckie zabroniły migrantom wstępu do Edirne leżącego najbliżej granicy z Grecją, zmuszając uchodźców do ryzykownej przeprawy przez morze.
Postępowanie Putina wobec Syrii zwiększy liczbę uchodźców przybywających do UE- twierdzi niemiecki dziennik „Die Welt”. Z kolei "Frankfurter Allgemeine Zeitung" zauważa, że zwiększone zaangażowanie Rosji komplikuje sytuację w Syrii i może zmienić światową politykę.
UE wciąż zmaga się z problemem uchodźców. Piszą o tym „Le Figaro”, „Liberation”, ani KE, ani inne organy unijne, ani poszczególne państwa Wspólnoty nie wiedzą jak się uporać z tym problemem - zauważa „Le Monde.
Konkurencyjność na rynkach pracy w krajach UE. Światowe Forum Ekonomiczne ocenia, że dzięki reformom wdrożonym w Portugalii, Francji, Irlandii, Włoszech i Hiszpanii poprawia się konkurencyjność w tych krajach. Nie widać poprawy w tej kwestii w Grecji i na Cyprze- czytamy w portugalskim dzienniku „Público”.